Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Traciliśmy punkty przez własne błędy

Krzysztof Wójcik: Traciliśmy punkty przez własne błędy

fot. archiwum

Dwie porażki ponieśli w miniony weekend siatkarze stołecznego MOS-u Wola Warszawa. W rozgrywkach II ligi mężczyzn ulegli Pronarowi Parkiet Hajnówka 0:3, dzień później w Młodej Lidze musieli uznać wyższość ekipy SMS-u Spała.

Mecz wygrała drużyna lepsza, bardziej doświadczona. Rywale wytrzymali okres naszej dobrej gry w drugim secie, odrobili wysoką przewagę i nie dali odebrać sobie wygranej w całym meczu – mówi trener MOS-u Wola Warszawa, Krzysztof Wójcik, wskazując na blok jako jedną z przyczyn porażki w Hajnówce. – Zagraliśmy dobrze zagrywką, niestety nawet odrzucając przeciwnika od siatki, mieliśmy problem, żeby skutecznie go zablokować. W całym meczu tylko 4 punkty blokiem to za mało. Szans było zdecydowanie więcej – dodał szkoleniowiec stołecznych.

Do kosmetycznych zmian w składzie warszawiaków doszło w Spale, gdzie w meczu na szczycie Młodej Ligi miejscowy SMS podejmował MOS Wolę. – W porównaniu do spotkania w Hajnówce w niedzielę zagrał bardzo podobny skład. Zdecydowałem się na zmiany tylko na dwóch pozycjach. Na przyjęciu zagrał Maks Szuleka, a na libero Piotrek Cichocki, który zastąpił Maćka Olenderka – tłumaczy Wójcik, podkreślając, iż atmosfera przed meczem była bardzo dobra. – Niestety tuż przed spotkaniem okazało się, że nie zagra nasz libero Maciek Olenderek. Musieliśmy szybko zmienić ustawienie – relacjonuje trener MOS-u Wola Warszawa. – Źle zaczęliśmy mecz, ale na szczęście otrząsnęliśmy się i w drugiej partii pokazaliśmy dobrą grę, wygrywając bardzo wysoko. W dalszej części nie udało nam się utrzymać tego poziomu. Graliśmy dobrze mniej więcej do piętnastego punktu, później przewaga SMS Spała była już wyraźna – dodaje. – Niestety punkty traciliśmy przez własne błędy, a nie dzięki dobrej grze rywala, chociaż to zdecydowanie najlepszy zespół w Młodej Lidze. Do końca ligi jeszcze 15 meczów więc spokojnie dalej będziemy robić swoje i zobaczymy, z którego miejsca zagramy w fazie play-off – zakończył Krzysztof Wójcik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved