Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja: Iraklis Saloniki i Panathinaikos Ateny wciąż bez zwycięstwa

Grecja: Iraklis Saloniki i Panathinaikos Ateny wciąż bez zwycięstwa

Olympiacos Pireus, PAOK Saloniki, Ethnikos Alexandroupolis oraz Finikas Syros to zespoły, które nadal są niepokonane w greckiej ekstraklasie. Natomiast bez zdobyczy punktowej pozostaje Panathinaikos Ateny oraz Iraklis Saloniki.

Na razie w lidze greckiej nie wiedzie się Panathinaikosowi Ateny, który w miniony weekend uległ Finikas Syrou 1:3. Już pierwsza łatwo wygrana odsłona wskazywała na to, że to gospodarze mogą odnieść zwycięstwo. Co prawda, w drugiej partii przebudzili się przyjezdni, zwyciężając w niej 27:25, lecz kolejne sety padły łupem gospodarzy, przez co mogli oni dopisać do swojego dorobku komplet punktów. Panathinaikosowi nie pomogło nawet 19 oczek zdobytych przez Raguzzoniego.

Finikas Syrou – Panathinaikos Ateny 3:1
(25:18, 25:27, 25:22, 25:18)

Najwięcej emocji było w spotkaniu PAOK-u Saloniki z GS Lamia. Gospodarze prowadzili już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że mecz może zakończyć się w trzech odsłonach. Jednak wówczas przebudzili się goście, którzy kolejne dwie partie zapisali na swoim koncie. W tie-breaku doszło do kolejnego zwrotu akcji, bowiem do głosu ponownie doszli siatkarze z Salonik, którzy rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść. Dla zwycięskiego zespołu najwięcej punktów zdobył Armenakis (24), zaś dla pokonanych – Komel (26).

PAOK Saloniki – GS Lamia 3:2
(25:23, 28:26, 18:25, 23:25, 15:12)

W rozpoczętym sezonie słabo spisuje się Iraklis Saloniki. Zespół prowadzony przez Adreja Krawarika doznał drugiej porażki w tym sezonie. Tym razem na własnym parkiecie nie sprostał ekipie z Aiginiou. Mimo że pierwsza partia padła łupem gospodarzy, to w trzech kolejnych lepsi byli przyjezdni i to oni odnieśli zasłużone zwycięstwo. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu został Georgiew, który zdobył 17 oczek dla zwycięskiego zespołu.

Iraklis Saloniki – Niki Aiginiou 1:3
(25:16, 19:25, 23:25, 22:25)

Dość niespodziewanie Aris nie sprostał Ethnikosowi. Co prawda przyjezdni bardzo udanie rozpoczęli spotkanie, jednak z biegiem czasu do głosu doszli gospodarze. Zespół z Salonik odrodził się w czwartej odsłonie, kiedy to prowadził 20:16 i wszystko zmierzało do tie-breaka, lecz ambitna postawa gospodarzy sprawiła, iż najpierw odrobili straty, a następnie dzięki dobrej postawie Ivana Raicia zakończyli pojedynek w czterech setach. Najwięcej oczek dla zwycięskiej ekipy zdobył Koumentakis (24). O punkt więcej dla przegranego zespołu wywalczył Kiriakidis.

Ethnikos Alexandroupolis – Aris Saloniki 3:1
(21:25, 25:19, 25:22, 30:28)

Siatkarze AO Kifisios nie mieli problemów, by uporać się na wyjeździe z AONS Milon. Gospodarze jedynie w pierwszej partii stawili czoła przeciwnikowi, ugrywając w tej części meczu 22 oczka. W pozostałych setach przewaga gości była znaczna, a gospodarze nie potrafili znaleźć skutecznej recepty, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. W ich szeregach żaden z zawodników nie zdobył więcej niż 9 oczek, natomiast wśród przyjezdnych najskuteczniejsi byli – Bellos oraz Kariopidis.

AONS Milon – AO Kifisias 0:3
(22:25, 14:25, 18:25)

Seta nie stracił jeszcze Olympiacos, który w drugiej kolejce bez większych problemów uporał się z Pamvohaikosem. Dość zacięta walka trwała jedynie w premierowej odsłonie, w której goście ugrali 22 oczka, w pozostałych setach gospodarze wyraźnie dominowali na boisku. Najlepiej punktującym zawodnikiem został Bojan Jordanow, który zdobył aż 23 punkty dla zwycięskiego zespołu. Siatkarz ten został również wybrany MVP całej kolejki. Dla pokonanych 17 oczek zdobył Jowanowić.

Olympiacos Pireus – Pamvohaikos 3:0
(25:22, 25:16, 25:19)

źródło: fivb.org, inf. własna