Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Intensywny weekend na austriackich parkietach

Raport z Austrii: Intensywny weekend na austriackich parkietach

fot. archiwum

Po dwa spotkania na przestrzeni trzech dni rozegrały zespoły austriackiej Bundesligi. Natężenie meczów sprzyjało „polskim" zespołom. Arbesbach Michała Peciakowskiego triumfował dwukrotnie, jedną wygraną zanotował UVC Graz Tomasza Dynkowskiego.

Dwa spotkania, dziewięć setów i bilans dwóch wygranych spotkań – tak prezentował się ubiegły weekend w wykonaniu zespołu Michała Peciakowskiego na austriackich parkietach. SG Arbesbach w piątek po pięciosetowej rywalizacji 3:2 pokonał SG VBC Weiz/Gleisdorf, aby dwa dni później zmierzyć się z rywalami z Wiednia. Niedzielne spotkanie to już pewna wygrana 3:1 trzeciej ekipy ubiegłego sezonu austriackiej Bundesligi. – W obu meczach naszym najmocniejszym punktem były blok, zagrywka i atak – o atutach swojego zespołu mówił rozgrywający Arbesbach, wskazując przy tym pole do pracy. – Przyjęcie nie jest jeszcze na tyle stabilne, żeby można było je uznać za zadowalające – dodał zawodnik, zaznaczając, że poprawy wymaga nie tylko samo przyjęcie. – Musimy poprawić przede wszystkim dokładność w pierwszym kontakcie z piłką.

W meczu z VBC Weiz/Gleisdorf wygrana już uciekała ekipie Polaka z rąk, to rywale powadzili w meczu 2:0, aby ostatecznie pozwolić przeciwnikom wyrównać stan rywalizacji. Tie-break to jednak popis gry i wygrana gości. Drugie ze spotkań to już zdecydowana dominacja Arbesbach od pierwszych piłek meczu. – W piątkowej potyczce z Weiz nasi przeciwnicy rewelacyjnie serwowali. W meczu niedzielnym nie mieliśmy większych problemów z przeciwnikami z HotVolleys. Jeśli jakiś element przeszkadzał nam w poprawnej grze, to własne błędy. Jak dotąd jesteśmy autorami zarówno wszystkich wygranych, jak i przegranych przez nas setów, co napawa optymizmem przed dalszą częścią sezonu – podkreślał Michał Peciakowski. Polak unika jednak indywidualny wyróżnień w szeregach swojego zespołu. – Nie lubię tego typu rozróżnień w siatkówce. Lider, czyli zdobywca największej ilości punktów? Tak, to Zimonjic, ale kilku innych musi się napocić, żeby przygotować mu piłkę do ataku. Gramy zespołowo i szukamy naszej siły we współdziałaniu. Każdy z nas jest liderem w innym elemencie – zakończył rozgrywający aktualnego wicelidera rozgrywek.

SG VBC Weiz/Gleisdorf – SG Raiffeisen Arbesbach 2:3
(25:23, 25:21, 15:25, 18:25, 10:15)

Składy zespołów:
SG VBC Weiz/Gleisdorf: Holzl (16), Holzel (11), Prammer (9), Zipper (17), Leiner (5), Damm (4), Steiner (libero) oraz Konrad, Bachlechner (1), Pacher i Landfahrer (3)
SG Raiffeisen Arbesbach: Gjoko (5), Zimonjic (24), Jereb (5), Milev (21), Peciakowski, Culafic (16), Schiesswald (libero) oraz Lechthaler (2), Hahn, Kriechbaumer (1) i WindischhotVolleys Wiedeń – SG Raiffeisen Arbesbach 1:3
(20:25, 15:25, 26:24, 21:25)

Składy zespołów:
hotVolleys Wiedeń: Lechner (5), Adamovic (2), Doboczky (14), Trothann (8), Kamenica (9), Blagojevic (18), Maurer (libero) oraz Knaus, Nikolić (1) i Divkovic
SG Raiffeisen Arbesbach: Gjoko (11), Zimonjic (14), Jereb (1), Milev (14), Peciakowski (1), Culafic (14), Schiesswald (libero) oraz Lechthaler (5), Hahn (1) i Windisch (1)

Mniej szczęścia miał zespół kolejnego z Polaków, czyli UVC Holding Graz Tomasza Dynkowskiego. Przed rozpoczęciem zmagań wydawać się mogło, że droga UVC będzie wyjątkowo łatwa – po drugiej stronie siatki stanęły bowiem ekipy mające dotychczas na swoim koncie komplet porażek, tzn. hotVolleys Wiedeń i SG supervolley OÖ. – Mecz z hotVolleys potoczył się tak, jak planowaliśmy. Drużyna z Wiednia zagrała bardzo słabo, dzięki czemu trener Martin Plessl mógł dokonać paru zmian – o pewnej wygranej mówił Tomasz Dynkowski.

Drugie spotkanie, wbrew oczekiwaniom, okazało się wyjątkowo trudnym dla zespołu polskiego atakującego. Po meczu z SG supervolley OÖ siatkarze UVC nie poprawili swojej pozycji w klasyfikacji. – Niedzielny mecz w Enns nie przyniósł nam zdobyczy punktowej. Zespół SG Supervolley z pięcioma nowymi zawodnikami pokazał, na co będzie ich stać w tym sezonie. To była ich pierwsza wygrana w lidze, bo do tej pory grali właściwie oldboyami. Z nami zagrali pierwszy mecz u siebie w nowym składzie. Jak mówił menadżer z Enns, który w poprzednich meczach z powodu braku zawodników sam musiał zagrać na rozegraniu…, główny sponsor podpisał nowy korzystny dla drużyny kontrakt na następne pięć lat – o zmianie sytuacji rywala, korzystnie wpływającej na jakość gry SG supervolley OÖ. mówił atakujący UVC.

Początek niedzielnego meczu w wykonaniu ekipy z Graz nie wskazywał na problemy, jakie dotknęły podopiecznych Martina Plessla w kolejnych partiach rywalizacji. – Po wygraniu przez nas pierwszego seta, zawodnicy gospodarzy zaczęli coraz lepiej zagrywać. Trzecią odsłonę przegraliśmy 28:30. Supervolley odrzuciło nas zagrywką od siatki, co ułatwiło im ustawienie przynajmniej podwójnego bloku. Sami przyjmowali dobrze, grali szybko i kombinacyjnie – opisywał mecz Tomasz Dynkowski, który podobnie jak przed tygodniem, na przestrzeni rywalizacji był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu. – Po porażce musimy się szybko ocknąć, bo już od czwartku gramy derbowe mecze. Najpierw z moją byłą drużyną TSV Volksbank Hartberg, a w niedzielę z Weiz/Gleisdorf – zakończył Polak.

UVC Holding Graz – hotVolleys Wiedeń 3:0
(25:17, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:
UVC Holding Graz: Schachinger (5), Eglseer (7), Kudrjasovs (6), Koraimann (8), Swoboda (6), Dynkowski (8), Blaha (libero) oraz Waltner, Ertl (1), Lanegger (5) i Buchegger (2)
hotVolleys Wiedeń: Lechner (5), Adamovic (1), Doboczky (4), Trothann (10), Kamenica (3), Blagojevic (9), Maurer (libero) oraz Knaus, Nikolić (1) i Divkovic

SG supervolley OÖ – UVC Holding Graz 3:1
(23:25, 25:22, 30:28, 25:19)

Składy zespołów:
SG supervolley OÖ: Halpenny (10), Schmitz (1), Ratsep (16), Polixmair, Goubaux (9), Gramit (6), Mitterhuber (libero)
UVC Holding Graz: Schachinger, Eglseer (4), Kudrjasovs (3), Koraimann (4), Swoboda (4), Dynkowski (9), Blaha (libero) oraz Waltner (2), Ertl (1), Lanegger (1) i Buchegger (1)

Mniej emocjonujące okazały się pozostałe spotkania weekendu, rozgrywane bez Polaków mecze nie przyniosły niespodzianek. Dwukrotnie triumfował dotychczas niepokonany lider – VC Amstetten Hypo NÖ. Falowała natomiast dyspozycja VBK Klagenfurt, po pewnej wygranej 3:0 siatkarze z Klagenfurtu po pięciosetowej walce w niedzielne popołudnie musieli uznać wyższość TSV Volksbank Hartberg.

VBK Klagenfurt – SG supervolley OÖ 3:0
(26:24, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
VBK Klagenfurt: Kolev (5), Johansson (6), Dumek (11), Koraimann (7), Fruhbauer (10), Kufa (10), Huber (libero)
SG supervolley OÖ: Halpenny (7), Schmitz (1), Ratsep (6), Polixmair (2), Goubaux (9), Gramit (13), Mitterhuber (libero)

TSV Volksbank Hartberg – VBK Klagenfurt 3:2
(25:21, 25:21, 18:25, 25:27, 15:10)

Składy zespołów:
TSV Volksbank Hartberg: Schloffer (20), Pack (6), Postl M. (14), Hirczy (19), Steidl (5), Kohlhauser (12), Schutzenhofer (libero) oraz Schweighofer i Thaller
VBK Klagenfurt: Kolev (2), Johansson (8), Dumek (21), Koraimann (2), Fruhbauer (16), Kufa (12), Huber (libero)

VC Amstetten Hypo NÖ – TSV Volksbank Hartberg 3:0
(25:17, 25:19, 25:23)

Składy zespołów:
VC Amstetten Hypo NÖ: Krba (17), Micic (5), Kellum (8), Palgut (1), Pelemis (11), Nagy (5), Schnetzer (libero) oraz Vracaric (14), Kattner i Karlin
TSV Volksbank Hartberg: Schloffer (8), Pack (7), Postl M. (5), Hirczy (4), Steidl (5), Kohlhauser (5), Schutzenhofer (libero) oraz Trothann, Schweighofer i Thaller

SG VBC Weiz/Gleisdorf – VC Amstetten Hypo NÖ 2:3
(22:25, 24:26, 25:21, 25:19, 8:15)

Składy zespołów:
SG VBC Weiz/Gleisdorf: Holzl (7), Holzel (23), Prammer (9), Zipper (17), Leiner (6), Damm (2), Steiner (libero) oraz Konrad i Landfahrer (3)
VC Amstetten Hypo NÖ: Micic (14), Kellum (16), Palgut (2), Pelemis (9), Vracaric (14), Nagy (6), Schnetzer (libero) oraz Krba (12), Kattner i Kriener

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved