Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: BKS Aluprof Bielsko-Biała w kolejnej rundzie

Puchar CEV: BKS Aluprof Bielsko-Biała w kolejnej rundzie

Drużyna z Bielska-Białej również w meczu rewanżowym 1/16 Pucharu CEV okazała się być lepsza od ekipy Kralovo Pole Brno. Podopieczne Wiesława Popika ponownie wygrały 3:1, awansując tym samym do kolejnej rundy rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, szybko odskakując rywalkom na kilka oczek. Po bloku Gabrieli Wojtowicz na Maresovej Aluprof prowadził 4:0. O czas poprosił szkoleniowiec ekipy z Brna. Po powrocie na boisko jego podopieczne zdołały nieco zniwelować straty, ale na pierwszą przerwę techniczną schodziły przegrywając 5:8. Dwa asy serwisowe w wykonaniu Eweliny Sieczki zwiększyły przewagę gospodyń do czterech punktów (11:7). Przyjezdne robiły, co mogły, ale dystans ten nadal się utrzymywał. Błędy własne uniemożliwiały im nawiązanie równorzędnej walki w tym secie. BKS wygrał wyraźnie, 25:17.

Kolejna partia była już dużo bardziej wyrównana. Zespoły toczyły zacięty bój, niemal punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować zdecydowanej przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsze były podpieczenie Wiesława Popika, prowadząc 8:6. Początkowo, po wznowieniu gry, sytuacja na boisku niewiele się zmieniała, jednak gdy po autowej zagrywce Gabrieli Wojtowicz i skutecznym ataku Vyklickiej Kralovo Pole objęło dwupunktowe prowadzenie (13:11), o czas poprosił szkoleniowiec Aluprofu. Nie odniosło to jednak zamierzonego efektu, bowiem jego podopieczne na przerwie technicznej przegrywały już 12:16. Przewaga czeskiej drużyny utrzymywała się nadal. I choć bielszczanki w końcówce zniwelowały nieco straty, ostatecznie przegrały 22:25.

Początek trzeciego seta ponownie był wyrównany. Tym razem jednak minimalną przewagę miały przyjezdne, na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:6. Trochę potrwało, zanim – po ataku Kolety Łyszkiewicz oraz Wojtowicz z krótkiej – Aluprof ponownie wypracował przewagę (13:11). Dystans ten z każdą chwilą rósł, osiągając ostatecznie rozmiar ośmiu punktów. BKS ponownie wygrał zdecydowanie, 25:17.

Czwarty set rozpoczął się od autowego ataku Sieczki, a po dwóch udanych zagrywkach Onderkovej było już 3:0 dla ekipy z Brna. Drużyna z Bielska-Białej szybko jednak doprowadziła do remisu i jak się okazało, rozpoczęła marsz po zwycięstwo w tym spotkaniu. Kralovo Pole nie było w stanie nawiązać wyrównanej walki. W tej odsłonie podopieczne Wiesława Popika niemal zmiotły rywalki z parkietu. Zwyciężyły pewnie 25:12 i w całym spotkaniu 3:1, awansując tym samym do 1/8 Pucharu CEV.

BKS Bielsko-Biała – Kralovo Pole Brno 3:1
(25:17, 22:25, 25:17, 25:12)

BKS: Wojtowicz G., Czypiruk, Szymańska, Sieczka, Pelc, Łyszkiewicz, Wojtowicz M. (libero) oraz Wołosz, Horka, Cella, Sawicka (libero) i Bergrova
Kralovo Pole: Michalikova, Onderkova, Vyklicka, Souckova, Stankova, Maresova, Zoulova (libero) oraz Nalezkova, Mensikova i Snellyova