Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: Cały zespół pracował bardzo mocno

Maciej Kosmol: Cały zespół pracował bardzo mocno

fot. archiwum

- Cieszymy się, że w końcu udało nam się wygrać pierwszy mecz przed własną publicznością - mówił na konferencji prasowej po spotkaniu z PTPS trener Maciej Kosmol. - Dziewczyny podeszły z dużą determinacją do tego spotkania - dodał trener łodzianek.

Trener PTPS Piła, Mirosław Zawieracz, po meczu starał się wymienić przyczyny porażki jego drużyny. – Budowlani chcieli, walczyli i wywalczyli te trzy punkty. Jak się robi 20 błędów własnych w trzysetowym meczu, z czego 13 czy 14 to popsute zagrywki, to nie da się wygrać, do tego nie realizowaliśmy taktyki, którą sobie nakreśliliśmy – mówił. Szkoleniowiec przyznał, ze drugi set miał kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji. – W pierwszym secie trudno nam było o cokolwiek zagrać, w drugim powalczyliśmy. Chcieliśmy jakieś punkty z Łodzi wywieźć, było 23:21, niestety coś się stało i przegraliśmy 25:27. W trzecim praktycznie już nie podjęliśmy walki i zespół z Łodzi zasłużenie wygrał 3:0. Trener PTPS zaznaczył, że chce jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na kolejnych meczach. – Przed nami od jutra dużo pracy, żeby to wszystko popoprawiać, powyjaśniać sobie, nakreślić jakąś pracę na przyszłe dni i walczyć dalej. To dopiero czwarta kolejka i jeszcze trochę meczów przed nami w tej rundzie zasadniczej, także musimy coś zmienić, żeby było lepiej.

Kapitan przyjezdnych, Monika Naczk, komplementowała zespół gospodyń. – Budowlane były zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zdobyły trzy punkty. Później zabrakło nam determinacji i woli walki o każdą piłkę. Oddałyśmy inicjatywę zespołowi z Łodzi, który skrzętnie to wykorzystywał. Miałyśmy dzisiaj problem z realizacją taktyki, z zagrywką, wpadały nam proste piłki. Łódź dobrze zagrała w obronie, a my nie kończyłyśmy ataków – przyznała. Środkowa PTPS zwróciła również uwagę na fakt, że jej drużyna musi szybko wyciągnąć wnioski z tego spotkania. – W sobotę zmierzymy się z Białymstokiem, więc na tym skupimy swoją uwagę, aby w następnych spotkaniach unikać tych błędów, które się nam dzisiaj przydarzyły. Myślę, że to jest klucz do dalszej walki w tej lidze – dodała kapitan PTPS.

Swojego zadowolenia z pierwszych punktów w lidze nie krył Maciej Kosmol.Cieszymy się, że w końcu udało nam się wygrać pierwszy mecz przed własną publicznością. Mógł on się podobać w naszym wykonaniu – przyznał. Trener podkreślił rolę, jaką odegrało przedmeczowe nastawienie i odpowiednia motywacja. – Dziewczyny podeszły z dużą determinacją do tego spotkania. Może chciały zrobić prezent Oli Kruk i wygrać, jeżeli tak, to musimy częściej obchodzić urodziny. Cały zespół pracował bardzo mocno, szczególnie w defensywie, czyli w bloku i obronie, przez co podbiliśmy wiele trudnych piłek i mogliśmy organizować kontrataki.Szkoleniowiec gospodyń wyraził nadzieję, że postawa jego zespołu w końcówce drugiej partii będzie dla jego drużyny momentem przełomowym i dobrze rokuje w kontekście przyszłych meczów. – Udało nam się tego drugiego seta wyprowadzić z trudnego stanu, a to świadczy też o tym, że przełamaliśmy się, wcześniej przegrywaliśmy takie końcówki. Mam nadzieję, że będziemy grać coraz lepiej i w kolejnych meczach pokażemy, że ta wygrana to nie jest przypadek – dodał Maciej Kosmol.

Zdobywczyni nagrody MVP, Sylwia Pycia, stwierdziła, że o zwycięstwie zadecydowała zespołowość. – Każda przyczyniła się do tego zwycięstwa, każda dała z siebie „maksa” i to było naszą największą siłą – mówiła. Kapitan łodzianek zapewniła, że Budowlane nie zamierzają poprzestać na tej jednej wygranej. – Długo tym zwycięstwem upajać się nie będziemy, w sobotę mamy kolejny ważny mecz, więc od jutra bierzemy się do roboty, ale na pewno już w lepszych nastrojach niż do tej pory.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved