Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: Udało się podnieść po przegranym secie

Wojciech Jurkiewicz: Udało się podnieść po przegranym secie

W meczu gdańskiego Lotosu Trefla z Delectą Bydgoszcz ekipa znad Bałtyku przegrała 1:3, ale zdobyła pierwszego seta w sezonie. - Im szybciej zaczniemy wygrywać, tym lepiej dla nas - mówił po meczu trener Lotosu, Dariusz Luks.

Pierwszy set to wejście smoka siatkarzy z Gdańska. Gdańszczanie od początku tej partii zdobyli dużą przewagę i przez cały set nie pozwolili przeciwnikom na dogonienie ich. Wojciech Jurkiewicz przyznał, że wywiezienie trzech punktów bardzo cieszy. – Udało nam się podnieść po pierwszym przegranym secie i odwrócić losy spotkania. Później zaczęliśmy grać na swoim poziomie, narzuciliśmy swój styl gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni – stwierdził. Mimo wygrania dwóch ostatnich setów do 15 i 19, Wojciech Jurkiewicz przyznał, że nie było łatwo, ale takie zwycięstwo tym bardziej umacnia. Grzegorz Łomacz nie ukrywał, że zespół liczył w meczu z Delectą na pierwsze punkty i przełamanie złej passy i spodziewa się lepszej gry w następnym spotkaniu.

Trener Delecty Bydgoszcz – Piotr Makowski – stwierdził, że ważna w kontekście wygrania meczu była lepsza gra siatkarzy z Bydgoszczy po pierwszym przegranym secie. Jednocześnie docenił atuty gospodarzy. – Zespół z Gdańska jest bardzo mocny, ma dobry skład, mądrych trenerów i wkrótce przyjdą mecze, które będą wygrywali. Obawialiśmy się tego spotkania, chcieliśmy zdobyć tutaj punkty. W trakcie meczu urazu kolana doznał Marcin Wika, którego zastąpił Waliński.Wypadł nam Marcin Wika. Równie dobrze ten mecz mógł się dla nas ułożyć niekorzystanie, gdybyśmy przegrali drugiego seta, ciężko byłoby wtedy wywalczyć punkty – stwierdził Piotr Makowski. Dariusz Luks nie krył zadowolenia z postępów swoich podopiecznych, wygrania pierwszego seta i dobrego zaprezentowania się w drugim. Duży wpływ na zwycięstwo, zdaniem szkoleniowca, było zgranie Delecty. – Delecta rozegrała w tym składzie wiele meczów, a do tego mają profesora Antigę, który potrafi wziąć ciężar gry na siebie, nieważne czy to zagrywka, blok czy atak. Każdy chciałby mieć takiego zawodnika w szeregach – przyznał Luks. Trener Lotosu dodał, że do zwycięstwa zespołu z Bydgoszczy przyczyniła się efektywna gra środkowych – w szczególności Wojciecha Jurkiewicza, a Delecta była dzisiaj o poziom lepsza od Trefla. – Im szybciej zaczniemy wygrywać, tym lepiej dla nas. Zawodnicy walczą, ale musimy jeszcze więcej trenować – powiedział Dariusz Luks. Na koniec trener Trefla życzył bydgoszczanom powodzenia w europejskich pucharach.