Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Wygrywaliśmy końcówki i to ułatwiło nam zadanie

Wojciech Grzyb: Wygrywaliśmy końcówki i to ułatwiło nam zadanie

fot. archiwum

- Najważniejsze, aby wygrywać za trzy punkty. My dziś wygraliśmy 3:0 i na pewno jest to bardzo dobry wynik. Plan został zrealizowany - mówił po wygranym meczu z Jastrzębskim Węglem środkowy Asseco Resovii Rzeszów - Wojciech Grzyb.

Trzeci mecz we własnej hali w tym sezonie i trzecie zwycięstwo. Jak to spotkanie wyglądało z twojej perspektywy?

Wojciech Grzyb: – Przede wszystkim cieszą trzy punkty i wygrana w trzech setach. Plan został zrealizowany, chociaż trzeba przyznać, że dwa pierwsze sety ułożyły się dla nas szczęśliwie. Przegrywaliśmy w nich, ale końcówki rozstrzygaliśmy na swoją korzyść. Z pewnością to nam ułatwiło zadanie. Ogólnie spotkanie było wyrównane, mogło podobać się kibicom. Tak jak mówiłem, nas najbardziej cieszy komplet punktów.

Mimo wszystko chyba nie spodziewaliście się, że ten pojedynek potrwa tak krótko.– Zawsze jak przyjeżdża drużyna pokroju Jastrzębia, to trzeba liczyć się z tym, że będzie bardzo trudny bój. Każdy zakłada, że możemy zwyciężyć, np. 3:1, bo ciężko wychodzić z założenia, iż pokonamy taki zespół w trzech setach. Najważniejsze, aby wygrywać za trzy punkty. My dziś wygraliśmy 3:0 i na pewno jest to bardzo dobry wynik.

Spotkania z całą czołówką ligi macie już za sobą. Wydaje się, że teraz będzie już „z górki”.

– Niekoniecznie musi tak być. Gramy Ligę Mistrzów, później mecz z Delectą Bydgoszcz, która jest groźnym przeciwnikiem. Czeka nas też przecież mecz z Warszawą – niespodzianką ligi, prezentującą dobrą grę. Zobaczymy jak to wszystko będzie się układało.

W środę kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów. Jak nastroje przed meczem z Rematem Zalau?

– Na razie nastroje są bardzo dobrze, bo wygraliśmy mecz z Jastrzębiem. Niewiele wiemy jeszcze o rywalu, poza tym, że trenerem tej drużyny jest Mariusz Sordyl, lecz od następnego treningu będziemy przygotowywać się już do tego pojedynku.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved