Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > SMS PZPS Spała dalej na czele Młodej Ligi

SMS PZPS Spała dalej na czele Młodej Ligi

fot. archiwum

W rozgrywkach Młodej Ligi status quo zostało zachowane - SMS PZPS Spała po raz szósty wygrała za 3 punkty i przewodzi w tabeli rozgrywek. W pozostałych meczach tej kolejki zawsze wygrywali gospodarze.

W zaległym meczu piątej kolejki zmierzyły się ekipy z Gdańska i  Kielc. Górą w tym pojedynku byli miejscowi, którzy pozwolili rywalom w przekroju całego spotkania ugrać zaledwie czterdzieści cztery „oczka”. Kielczanie jedynie w trzecim secie byli równorzędnymi przeciwnikami dla gdańszczan i niemal do połowy seta zdołali dotrzymać im kroku. Z czasem jednakże gospodarze wrócili do swojej bardzo dobrej gry z poprzednich dwóch partii i natychmiast „odskoczyli” na kilka punktów, nie oddając już tej przewagi do końca.

Trefl Gdańsk – Effector Kielce 3:0
(25:14, 25:11, 25:19)

Składy zespołów:
Trefl: Stępień (6), Behrendt (6), Jabłoński (6), Zemlik (18), Osiak (6), Pietruczuk (7), Zaborowski (libero) oraz Sulima, Stolc (11), Urbanowicz (1) i Czunkiewicz (libero)
Effector: Wilczyński, Plutka (9), Kryniewski (24), Imiołek (4), Adamus (1), Rajkiewicz (2), Kuźdub (libero) oraz Pobocha, Wasilewski (4) i Kurowski (1)

W pierwszym spotkaniu szóstej kolejki aktualni mistrzowie Młodej Ligi podejmowali częstochowian. Był to mecz w zasadzie bez historii, a przez cały czas jego trwania sytuację mieli pod kontrolą gospodarze. Siatkarze spod Jasnej Góry jedynie w początkowej fazie każdego z setów „jako tako” byli w stanie dotrzymać kroku rywalom, z czasem jednak ich gra zupełnie się „rozsypała”. Miejscowi byli nieporównywalnie lepsi od gości w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, a co więcej – wykazali się także o wiele większym doświadczeniem, co zaowocowało pewnym zwycięstwem.

Delecta Bydgoszcz – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:0
(25:14, 25:18, 25:13)

Składy zespołów:
Delecta: Lipski (11), Stasiński (13), Wiese (13), Rejno (6), Sieńko (1), Owczarz (10), Bonisławski (libero) oraz Szwaba i Drzazga
AZS: Kapitański (6), Kotas (7), Gałkowski (1), Parfinowicz (4), Hyjek (6), Gębski, Szadkowski (libero) oraz Goldsztajn, Wójcik (4), Kot, Jędraszek i Osiecki

Cenne dwa punkty zainkasowali w meczu z jastrzębianami młodzi rzeszowianie, dzięki czemu umocnili się na piątej pozycji w ligowej tabeli. Trzeba jednak zauważyć, iż gospodarze mieli szanse na zwycięstwo w czterech setach, za pełną pulę punktów. W nerwowej końcówce czwartej partii, granej na przewagi, ostatecznie więcej spokoju zachowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W tej decydującej partii obie drużyny dzielnie walczyły punkt za punkt aż do stanu po 8, kiedy to gra jastrzębian całkowicie się posypała. Natychmiast wykorzystali to ich rówieśnicy, pewni krocząc po zwycięstwo.

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:2
(21:25, 25:17, 25:15, 25:27, 15:10)

Składy zespołów:
Resovia: Kędzierski (6), Depowski (2), Szalacha (13), Pałka (11), Kozdroń (11), Mordyl (6), Woś (libero) oraz Komenda, Jakubek (11), Gąsior i Kania (8)
JW: Banasiak (8), Pacławski (2), Zborowski (12), Pihan (8), Matula (3), Sławiński (5), Łączny (libero) oraz Smolana (1), Piotrowicz (3), Nawrocki (11) i Grad (2)

Skra Bełchatów co prawda w trzech setach zwyciężyła ekipę z Kędzierzyna, jednak mecz nie należał do najłatwiejszych. Premierową odsłonę spotkania kędzierzynianie rozpoczęli z wysokiego C, a gospodarze dopiero w końcówce „przebudzili się” i zaczęli odrabiać straty, po czym szybko objęli prowadzenie i już po chwili mieli trzy piłki setowe. Nie podłamało to przyjezdnych, którzy natychmiast doprowadzili do remisu, lecz ostatnie słowo należało do miejscowych. Podłamani takim obrotem spraw goście nie podjęli rękawicy w secie numer dwa i dopiero w kolejnej partii nabrali ochoty do gry. Zacięty trzeci set, identycznie jak i pierwszy, grany był na przewagi. Tym razem ponownie lepsi okazali się być bełchatowianie, w wyniku czego to oni triumfowali w całej potyczce.  

Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(26:24, 25:15, 27:25)

Składy zespołów:
Skra: Maćkowiak, Koźmiński, Cedzyński, Wdowiak, Bogus, Zugaj, Turoboś (libero) oraz Augustyniak, Kowalewski, Konieczny i Pietrzak
ZAKSA: Brzeziński, Polański, Butryn, Andrulewicz, Kamiński, Zapłacki, Koziura (libero) oraz Herich, Zasłonka, Andruszek i Piotrowski

W meczu z olsztynianami zawodnicy Effectora Kielce ponieśli trzecią porażkę z rzędu i tym samym plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Siatkarze z Kielc dość dobrze otworzyli spotkanie, lecz gospodarze w końcówce „dogonili” wynik, po czym szybko objęli prowadzenie. Od razu przełożyło się to na ich bardzo dobrą grę w kolejnej partii, którą dość pewnie zwyciężyli. Kielczanie, by przedłużyć swe nadzieje na pozostanie w meczu, musieli w trzeciej odsłonie postawić wszystko na jedną kartę. Przede wszystkim poprawili oni swoją grę w polu serwisowym oraz w bloku, co natychmiast zaowocowało korzystnym dla nich rezultatem. Olsztynianie jednakże nie zamierzali wypuszczać zwycięstwa z rąk i tym samym w secie czwartym postawili kropkę nad „i”, pokonując swych rywali minimalną różnicą punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce 3:1
(25:23, 25:17, 23:25, 25:23)

Składy zespołów:
AZS: Ruszczyk (7), Kluchciński (1), Gawrewicz (10), Guzewicz (25), Kozłowski (11), Bednarczyk (15), Gnatowski (libero)
Effector: Wilczyński (8), Plutka (18), Kryniewski (13), Adamus (5), Rajkiewicz (4), Tajner (libero) oraz Moś i Kurowski (6)W ostatnim meczu kolejki lider tabeli, SMS Spała, podejmował MOS Wola AZS Politechnikę Warszawską. W secie otwarcia gospodarze dali popis swoich umiejętności, pokonując rywali różnicą aż trzynastu „oczek”. To jednak nie załamało podopiecznych Krzysztofa Wójcika, którzy już w kolejnej partii pokazali, na co ich stać i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. W dwóch kolejnych odsłonach jednakże siatkarze Macieja Zendeła ponownie dyktowali warunki, a świetna gra w bloku czy w ataku była ich kluczem do zwycięstwa.

SMS PZPS Spała – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:12, 16:25, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
SMS: Nowakowski (9), Śliwka (7), Bieniek (7), Filipiak (7), Wolański (6), Kramer (4), Kowalski (libero) oraz Boładż (8) i Bednorz (13)
AZS: Obermeler (3), Skwarek, Urbański (12), Szuleka (12), Sęk (18), Smoliński (6), Cichocki (libero) oraz Dmowski (1), Osiecki, Monkiewicz i Sobolewski (4)

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved