Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Odeszła Babcia stołecznych „inżynierów”

Odeszła Babcia stołecznych „inżynierów”

fot. archiwum

W minionym tygodniu kibice akademików Politechniki Warszawskiej pożegnali jedną z największych fanek stołecznych „inżynierów", Annę Złotkowską. Popularna "Babcia", bo tak Złotkowską nazywano w klubie kibica, odeszła przegrywając walkę z chorobą.

Anna Złotkowska, sympatyczna pani w średnim wieku, od lat związana była z AZS-em Politechnika Warszawska. Stołecznym „inżynierom” kibicowała od kilkunastu lat, zagrzewając ich do walki jeszcze kiedy ci grali na Woli, w hali Koło. – Pani Ania była z nami na każdym meczu, czy to w Warszawie, czy na wyjazdach. Zawsze wesoła, uśmiechnięta, pełna wiary w zespół. Po zwycięstwach jako jedna z pierwszych gratulowała, po przegranych zaś – pocieszała. Jak trzeba było, to i potrafiła zganić – wspomina popularną Babcię Adrian Komorowski, rzecznik prasowy klubu. Ale nie tylko… Jak się okazuje, fanka warszawskiej drużyny dokładnie pilnowała kartek w kalendarzu, o czym doskonale wiedzieli zawodniczy występujący w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. – Kiedy nasz zawodnik obchodził urodziny, pojawiała się (Babcia – przyp. red.) w hali z tortem i prezentem – dodaje oficer prasowy.

W trudnych dla Złotkowskiej momentach, kiedy ta walczyła z chorobą, nie zapomnieli o niej ci, dla których od lat przemierzała kraj wzdłuż i wszerz, zawsze ubrana w akademickie barwy. – Na kilka dni przed śmiercią panią Anię odwiedzili jej ulubieńcy – nasi siatkarze. Wszyscy wierzyli, że Babcia wkrótce zrewanżuje się i w pełni sił z biało-zielonym szalikiem zjawi się w Arenie Ursynów. Niestety tak się nie stanie… Będzie nam jej brakowało – ze smutkiem przyznaje Komorowski. Nie zapomniano o niej również w miniony piątek. Przy Pileckiego rozgrywane były akademickie derby PlusLigi. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć fanki warszawskich „inżynierów”. Anna Złotkowska za dwa tygodnie skończyłaby 58 lat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved