Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Ciupa: Zabrakło nam pełnego zaangażowania

Łukasz Ciupa: Zabrakło nam pełnego zaangażowania

Siatkarze Karpat Krosno łatwo ulegli będącym w świetnej kondycji siatkarzom Wandy Kraków i tym samym odnieśli pierwszą porażkę w rozgrywkach. O meczu oraz o celach w tym sezonie opowiedział Strefie Siatkówki przyjmujący ekipy z Krosna - Łukasz Ciupa.

Strefa Siatkówki: To wasza pierwsza przegrana. W dotychczasowych meczach udawało się wam wyjść obronną ręką. Co zadecydowało, że dzisiaj nie udało się wygrać choćby seta?

Łukasz Ciupa:Moim zdaniem w meczu z Wandą zabrakło nam pełnego zaangażowania i chęci do walki, które pomagały nam wygrać w dwóch poprzednich meczach. Bardzo chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i przywieźć 3 punkty z Krakowa, ale niestety po każdym nieudanym początku seta nie byliśmy w stanie nawiązać równej walki. Wynik 5:1 całkowicie podcinał nam skrzydła. Gdy w trakcie seta dochodziliśmy rywali, popełnialiśmy proste, niewymuszone błędy, które uniemożliwiały nam skuteczną grę.

Nie doceniliście rywala?

To na pewno nie. Wiedzieliśmy, że Wanda będzie trudnym przeciwnikiem, nie sugerowaliśmy się zupełnie wcześniejszymi wynikami, jechaliśmy z nastawieniem na trudne spotkanie i być może znowu za bardzo chcieliśmy wygrać. Niestety tym razem się nie udało.

Co było waszym najsłabszym elementem?

Myślę, że najsłabszym naszym elementem był atak, z którym mieliśmy dosyć duże problemy, szczególnie w kontrach. Drugim naszym problemem były proste, niewymuszone błędy, których popełniliśmy tak dużo, że mam nadzieję ich ilość wystarczy na kilka najbliższych spotkań. Jest to dopiero początek sezonu, nasza forma jeszcze nie jest ustabilizowana i stąd właśnie te przestoje bądź słabsza gra w meczu. Jednak wierzę gorąco w to, że nasza forma z każdym dniem będzie wyższa i że będziemy zwyciężać w kolejnych meczach, chociaż czekają nas teraz trudne spotkania.

Wasz przyjmujący Tomasz Gadzała w czasie meczu doznał kontuzji. Czy to coś poważnego?

Ciężko w tym momencie ocenić, ponieważ Tomek należy raczej do "twardzieli", co udowodnił swoim powrotem na boisko. Jednak po meczu widać było, że stopa wygląda już coraz gorzej, więc po badaniach może się okazać, że będzie potrzebował kilku dni odpoczynku.

W sobotnim spotkaniu miałeś okazję grać przeciwko swoim dobrym kolegom z byłego klubu. Jakie to uczucie stać po przeciwnej stronie siatki?

Powiem szczerze, że bardzo miło było spotkać kolegów ze starego zespołu, bo mam z każdym z nich naprawdę dużo miłych wspomnień, związanych ze wspólnym graniem w liceum. Choć było to dziwne uczucie stać tym razem po drugiej stronie siatki, to zdaję sobie sprawę z tego, że takie jest życie sportowca. Raz gra się w jednej drużynie, a później trzeba ze sobą rywalizować.

W meczu z Ropczycami trzy punkty mieliście już niemal w ręku. Niestety nie udało się wam wygrać trzeciego seta, a o wyniku meczu zadecydował dopiero tie-break.

Dwa pierwsze sety wygraliśmy dość łatwo, gra całkowicie układała się po naszej myśli. Natomiast w trzecim secie, myślę, że za bardzo skoncentrowaliśmy się na szybkiej wygranej. Chcieliśmy jak najprędzej zamknąć ten mecz w trzech setach, niestety nie udało się. Natomiast ekipa z Ropczyc idealnie wykorzystała nasz słabszy moment. Zdobywali punkty świetną zagrywką i niezwykle szczelnym blokiem, a z nas zeszło powietrze. Na szczęście w piątym secie udało nam się odbudować dobrą grę, opanować emocje i wygrać całe spotkanie.

Zaliczyliście udany początek sezonu, zwyciężając w Bochni 3:1. Jesteście obecnie szóstą drużyną w tabeli, jakie cele stawiacie sobie na ten sezon?

Nie dostaliśmy konkretnych celów od zarządu, więc sami sobie postawiliśmy za cel walkę w każdym meczu oraz pokazanie kawałka dobrej siatkówki. Natomiast po rundzie zasadniczej mamy zamiar być w czwórce ligi i w play-offach ugrać dla siebie tyle, ile to możliwe.