Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Rząśnia zaliczyli kolejny wygrany mecz

II liga M: Czarni Rząśnia zaliczyli kolejny wygrany mecz

W drugiej lidze zespół Czarni Wirex Rząśnia radzi sobie coraz lepiej. Po dwóch początkowych meczach za jeden punkt, przyszła dobra passa i team z Rząśni po raz kolejny zgarnął trzy punkty. Gdyby doliczyć mecze pucharowe, to już piąte zwycięstwo z rzędu.

Set pierwszy rozpoczął się od zdecydowanego ataku gospodarzy. Przy stanie 6:3 o pierwszy czas poprosił Włodzimierz Madej. Rybniczanie poprawili grę i doszli Czarnych na jedno oczko (6:7). Gdy na zagrywce pojawił się Filip Lipiński, Wirex znowu odskoczył na kilka punktów (11:6). Volley skorzystał z kolejnego czasu, ale nic to nie dało, gdyż Czarni kontynuowali dobrą passę (15:7). Madej zmienił rozgrywającego, za Łukasza Lipa wprowadził Krzysztofa Cichonia. To też niewiele pomogło, Czarni pewnie wygrali seta 25:16. W secie drugim role się odmieniły. Tym razem Volley zaczął od prowadzenia 4:2. Czarni próbowali gonić przeciwnika, lecz z marnym skutkiem. Gdy było 12:16, o czas poprosił trener gospodarzy Zdzisław Olejnik. Na chwilę jego podopieczni zaczęli się zbliżać do przeciwnika (15:17), Volley pozbierał jednak siły i znowu odskoczył na sześć punktów. Zdzisław Olejnik chcąc ratować sytuację, dokonał potrójnej zmiany, wprowadzając Brożyniaka, Boruca i Dłubałę za Miarkę, Krasia i Woźniaka. Set jednak szybko się zakończył wynikiem 20:25.

W trzeciej odsłonie Czarni po atakach Miarki, Łukasika i Kuny odskoczyli na 6:2. Przeciwnicy jednak nie odpuszczali pola i dobrym blokiem doprowadzili do remisu. Trener Olejnik za Piotra Dłubałę wprowadził Bartosza Woźniaka. Ten manewr przyniósł oczekiwany skutek, gdyż Czarni odskoczyli na 13:8. O czas poprosił trener przyjezdnych. Przy stanie 16:12 Madej dokonał podwójnej zmiany, za Łatę i Cichonia wprowadził Lipa i Małyszę. Rybniczanie dalej nie mogli dogonić gospodarzy. Przy stanie 21:16 w Volleyu nastąpiła zmiana powrotna. Tuż po niej Czarni trzy razy z rzędu zdobyli punkty blokiem. Końcową piłkę przypieczętował atakiem Błażej Kuna (25:19). W secie czwartym walka punkt za punkt toczyła się do stanu 4:4. Gdy na zagrywce pojawił się Bartosz Woźniak, Czarni odskoczyli na 7:4, a po chwili atakiem popisał się Dawid Małysza. Asa serwisowego dołożył Warda i było 7:7. Przy stanie 9:9 Zdzisław Olejnik za Łukasika wprowadził Dłubałę. Przy stanie 12:12 Madej dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając Rybarczyka i Lipę za Cichonia i Latę. Był to błąd, gdyż Czarni wykorzystali słabszą grę przeciwnika i odskoczyli na 16:13. W drużynie z Rybnika nastąpiła zmiana powrotna. W końcówce widać było wyraźnie, że ciężar gry po stronie gospodarzy wziął na siebie Piotr Dłubała. Jego ataki raz po raz paraliżowały przeciwnika. Z drugiej strony siatki wtórowali mu Małysza i Łata. Wypracowana przez Czarnych w połowie seta przewaga była wieziona do samego końca. Przy stanie 24:18 na zagrywce w teamie z Rząśni pojawił się Tomasz Miarka. Dość długo przygotowywał się do zagrywki, a gdy zaserwował – wykonał potężnego asa. Set zakończył się wynikiem 25:18.

Czarni Wirex Rząśnia – Volley Rybnik 3:1
(25:16, 20:25, 25:19, 25:18)

Czarni: Woźniak, Kraś, Kuna, Lipiński, Łukasik, Miarka, Mikołajczyk (libero) oraz Pilarczyk, Boruc, Brożyniak i Dłubała
Volley: Rybarczyk, Raniszewski, Warda, Lip, Łata, Terlecki, Łyczko (libero) oraz Cichoń i Małysza