Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Kwapisiewicz: Dawno już nie widziałem tak zaciętego meczu

Dominik Kwapisiewicz: Dawno już nie widziałem tak zaciętego meczu

fot. archiwum

- Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to żaden spacerek, a mecz walki. Jednakże chyba nikt nie przypuszczał, że ta walka przybierze aż taki rozmiar - mówił po wygranym tie-breaku z Camperem trener Jadaru Dominik Kwapisiewicz.

Za nami dwie i pół godziny zaciętej walki. Jesteś zadowolony z przebiegu meczu i jego wyniku?

Dominik Kwapisiewicz:Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to żaden spacerek, a mecz walki. Jednakże chyba nikt nie przypuszczał, że ta walka przybierze aż taki rozmiar. Dawno już nie widziałem tak zaciętego meczu. Każda partia rozstrzygnęła się na przewagi, a o jej wygranej decydowały dosłownie detale. Co się tyczy zadowolenia z przebiegu i wyniku meczu, to na pewno możemy grać lepiej i skuteczniej w pewnych elementach. Natomiast dwa punkty w takim meczu cieszą, ponieważ zdobyliśmy je po naprawdę wielkiej walce. Przecież to Camper prowadził 2:1 w setach i później 14:12 w tie-breaku.

Jakie elementy siatkarskiego rzemiosła przesądziły o takim, a nie innym wyniku?Ciekawie pograliśmy zagrywką, choć i tu posiadamy jeszcze rezerwy. Również w kluczowych sytuacjach, kiedy punkty były nam bezwarunkowo potrzebne, nasz blok sprostał zadaniu.

Miałeś okazję zmierzyć się z Janem Suchem, pod którego okiem zbierałeś trenerskie szlify w Radomiu. Czy takie starcie wyzwoliło w tobie dodatkowe emocje?

Z trenerem Suchem znamy się bardzo dobrze, jednakże nie nastawiałem się na ten mecz w jakiś szczególny sposób, także żadnych dodatkowych emocji nie było. Chciałem wygrać ten mecz, jak każdy, który jest przed nami. A to, że akurat po drugiej stronie siatki był Jan Such, nie miało żadnego znaczenia.

Za tydzień mecz wyjazdowy w mieście, w którym spędziłeś kilka lat. Jakie są twoje oczekiwania dotyczące spotkania z Czarnymi Radom na ich własnym parkiecie?

Zgadza się, w Radomiu spędziłem trzy lata, mam tam duże grono kolegów, znajomych i naprawdę cieszę się, że będziemy mogli wybiec na radomski parkiet już w sobotę. Chcielibyśmy przywieźć z Radomia punkty i z takim nastawieniem tam pojedziemy. Jednakże zdajemy sobie sprawę, że to nie będzie łatwe zadanie. Czarni u siebie na pewno będą grali lepiej niż na wyjazdach, poza tym będą chcieli powetować sobie ostatnie niepowodzenie, a na dodatek będą mieli za sobą naprawdę niesamowitych kibiców. Choć nasi na meczu z Wyszkowem naprawdę stworzyli fantastyczną atmosferę, bardzo nam pomogli i z tego miejsca chciałbym im za to podziękować!

Rozmawiał Maciej Szewczyk – kps.siedlce.pl

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved