Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bielszczanki muszą dopełnić formalności

Bielszczanki muszą dopełnić formalności

fot. archiwum

We wtorek do hali w Bielsku-Białej przyjedzie zespół Kralovo Pole Brno na rewanżowy mecz 1/16 finału Pucharu CEV. Faworytem meczu z pewnością są podopieczne trenera Wiesława Popika, które wygrały pierwsze spotkanie w Brnie.

W pierwszym meczu pomiędzy oboma zespołami górą były bielszczanki, które wygrały 3:1. W pierwszych dwóch partiach tamtego spotkania BKS robił na boisku dosłownie to, co chciał, a różnica klas pomiędzy obiema drużynami była aż nadto widoczna. W trzecim secie podopieczne trenera Wiesława Popika jednak trochę odpuściły, a młode Czeszki pokazały, że jeśli tylko pozwolić im na odrobinę więcej, to też potrafią grać w siatkówkę. Na szczęście czwarta partia padła łupem BKS i to przedstawiciel ORLEN Ligi schodził z boiska z mianem zwycięzcy.

Zespołowi z Brna niezbyt dobrze wiedzie się w lidze czeskiej. Kralovo Pole zajmuje po trzech kolejkach ósme miejsce z trzema porażkami na koncie. W ostatnim meczu siatkarki z Brna uległy 0:3 w Prostejovie zespołowi Agelu, wtorkowemu przeciwnikowi Trefla Sopot w Lidze Mistrzyń. Do Bielska-Białej Czeszki przyjadą więc z zamiarem pokazania się z jak najlepszej strony i tylko od bielszczanek będzie zależało, na jak wiele będą mogły liczyć.

BKS przystąpi do wtorkowego spotkania bez kontuzjowanej Joanny Frąckowiak, jednak patrząc na skład Aluprofu, ta strata powinna być szybko pokryta przez inne zawodniczki. Kolejnym atutem przemawiającym na rzecz bielszczanek we wtorkowym meczu powinien być fakt, że przeciwnik nie ma w swoim składzie zawodniczki klasy Rachel Rourke. Australijkę kibice i siatkarki BKS będą jeszcze długo wspominać po nieudanej wyprawie na mecz ligowy do Sopotu. Tym razem powinno być jednak wszystko w porządku i bielszczanki powinny dopełnić formalności. W przypadku zwycięstwa w 1/8 finału BKS Aluprof znów ma szansę wpaść na zespół z Czech. SK UP Ołomuniec pokonał w pierwszym meczu belgijski Dauphines Charleroi i jest również bardzo bliski awansu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved