Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Bez niespodzianek w II lidze kobiet

Bez niespodzianek w II lidze kobiet

Piast Szczecin, PLKS Pszczyna i SPS Politechnika Częstochowska, ŁKS Łódź i Developres Rzeszów - to zespoły, które są na czele tabeli w swoich grupach. Meczu nie przegrały do tej pory jeszcze także AZS LSW Warszawa i Zawisza Sulechów.

Grupa 1 – Joker Świecie na dole tabeli

Dość niespodziewanie po trzech kolejkach i dwóch przegranych spotkaniach jeden z faworytów grupy 1 jest na samym dole tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Biorąc jednak pod uwagę, że Joker Świecie grał dotychczas z Zawiszą Sulechów i Piastem Szczecin, można mieć nadzieję, że jest to tylko stan przejściowy. W sobotę podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego uległy 0:3 Piastowi Szczecin, nie pomógł nawet debiut w barwach Jokera doświadczonej Anny Brodackiej. Piast z trzema wygranymi zajmuje pozycję lidera, wyprzedzając o trzy punkty Zawiszę, który ma jeden mecz rozegrany mniej. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosły siatkarki Energetyka Poznań, które pokonały w Murowanej Goślinie miejscowy KS 3:1. Po raz pierwszy ręce w geście triumfu mogły wznieść również uczennice z Polic. RSMS wygrał we własnej hali 3:1 z Orłem Malbork. Sporo emocji było w Bydgoszczy, gdzie rezerwy Pałacu pokonały po tie-breaku Orła Elbląg. – Dziewczyny muszą nauczyć się wygrywać i przegrywać. Nie może być momentu na zwieszanie głowy i odpuszczanie. Trzeba przeciwnikowi wydzierać tyle, ile można – mówił po spotkaniu trener Pałacu, Maciej Kromrych.

W grupie 2 nie do zatrzymania są zespoły z Pszczyny i Częstochowy. Siatkarki SPS Politechniki Częstochowskiej w minioną sobotę pokonały w wyjazdowym meczu derbowym Victorię Lubliniec. – Było mnóstwo walki, sporo dobrych akcji i na siatce, i w obronie – komentuje sobotni pojedynek trener SPS-u Jakub Kuziorowicz. Dwa sety kończyły się na przewagi i to świadczyć może o tym, że jedna i druga drużyna dały z siebie wszystko – dodał. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa również straciły seta w meczu z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, ale najważniejszy dla nich był fakt, że trzy punkty pozostały w Pszczynie. Bardzo ważne zwycięstwo w Świdnicy odniósł zespół MCKiS Jaworzno. Podopieczne trenera Mariusza Łozińskiego wygrały 3:1, pokonując bezpośredniego rywala w walce o pierwszą czwórkę i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Również 11 punktów ma Sokół Katowice, który wygrał w Sosnowcu z uczennicami SMS 3:1. Wciąż bez punktów jest spadkowicz z I ligi, Gaudia Trzebnica. Tym razem siatkarki z Dolnego Śląska uległy 0:3 Silesii Volley II, a co ciekawe, mimo zwycięstwa trener Rafał Kalinowski nie był zadowolony z postawy swojego zespołu. – Mimo że spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, bardzo słabe zawody rozegrały dziewczyny, które stanowią o sile tego zespołu. Jeżeli dziewczyny nie zmienią swojego podejścia, nie wróżę nam niczego dobrego w kolejnych meczach – zakończył szkoleniowiec Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice. Od dna odbiły się w końcu zawodniczki Zorzy Wodzisław, które po zwycięstwie 3:2 nad SMS 2LO Opole zapisały na swoim koncie pierwsze punkty w tym sezonie. Dzień później podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki rozegrały awansem mecz 6. kolejki z SMS PZPS Sosnowiec, jednak w tym spotkaniu uległy rywalkom 1:3.

Siatkarki ŁKS Łódź wykorzystały pauzę AZS LSW Warszawa i wskoczyły na fotel lidera, pokonując we własnej hali UKS Ozorków. Zwycięstwo to jednak nie przyszło im łatwo, goście postawili trudne warunki i walczyli niezwykle ambitnie. Wszystkie sety kończyły się na przewagi, a doskonale w łódzkim zespole spisywały się Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska.Cieszy mnie fakt, że mój zespół mimo słabszych fragmentów gry pokazał w końcówkach charakter i potrafił wygrać – mówił zadowolony trener Michał Cichy. Na trzecie miejsce w tabeli awansował zespół Perły Złotokłos. Beniaminek pokonał u siebie 3:0 AZS AWF Warszawa i wyprzedził lepszym bilansem setów Łaskovię. Podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego w sobotę wygrały za trzy punkty, ale strata seta w Lublinie kosztowała je spadek o jedno miejsce w tabeli. Pierwszą wygraną w swoim drugim spotkaniu w tym sezonie odniosły siatkarki AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego wygrały 3:0 z Jedynką Łomża, w pierwszym secie rozbijając przeciwniczki do 10. W kolejnych dwóch setach walka była już bardziej zacięta. – Te dwa sety to dla nas światełko w tunelu, że możemy grać lepiej – mówi trener Jedynki, Mirosław Skawski.Jesteśmy w ogóle zadowoleni, że z takim zespołem mogliśmy nawiązać walkę.

Faworyt rozgrywek w poprzednim sezonie, Szóstka Biłgoraj, nie dał rady w meczu z obecnym liderem. Zespół Develpres Rzeszów odniósł piąte zwycięstwo w Biłgoraju i z kompletem zwycięstw, bez straconego seta przewodzi ligowej tabeli. – Muszę przyznać się, że spodziewałem się większego oporu ze strony siatkarek z Biłgoraja. Po moich zawodniczkach również było widać, że większą radość ze zdobywania punktów miały, gdy gra toczyła się na styku – mówił po meczu Tomasz Kamuda, podkreślając rolę w odniesieniu wygranej byłych zawodniczek Szóstki, grających dziś w barwach rzeszowskiej drużyny. Kolejnego pogromcę znalazł zespół Pogoni Proszowice. Podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego doskonale rozpoczęły sezon, w sobotę jednak doznały drugiej porażki z rzędu. Po przegranej w Krośnie z Karpatami Pogoń spadła na trzecie miejsce w tabeli. Powody do zadowolenia mieli kibice w Tarnowie. Siatkarki Jedynki pokonały 3:1 MKS Łańcut, w drugim secie deklasując rywala do… 5. Powoli nerwowo robi się w Myślenicach. Dalin przegrał piąty mecz z rzędu, tym razem ulegając we własnej hali MKS MOS Wieliczka 0:3 i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie zaledwie jednego wygranego seta. Bez punktów jest również zespół Siarki Tarnobrzeg, który w ten weekend pauzował. Mecz Sandecji Nowy Sącz z Tomasovią Tomaszów Lubelski w związku z udziałem siatkarek Tomasovii w mistrzostwach Polski juniorek LZS został przełożony na 2 grudnia.