Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > 4. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

4. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

W dniu 27.10.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się 4. kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet swoje prowadzenie nad pozostałymi drużynami powiększyła Jutrzenka oraz zespół Dzikusy I. Te pierwsze po ciekawym spotkaniu i czterosetowej walce pokonały Dream Team, natomiast beniaminek ligi Wyborowe nie zamierzał łatwo „sprzedać skóry” w pojedynku z obecnymi mistrzyniami. Jednak po kolejnym dobrym spotkaniu to Dzikusy I zwyciężyły 3:1.

Udany rewanż za ubiegłoroczne półfinały Ekstraklasy mężczyzn odnieśli siatkarze Iskry, którzy w efektownym stylu pokonali zespół PGE 3:0. Na taki przebieg całego spotkania mogła mieć wpływ końcówka pierwszego seta, w której to zawodnicy PGE wygrywali już 23:19, aby po serii bardzo dobrych zagrywek Konrada Biernackiego przegrać 23:25. W pozostałych dwóch odsłonach będąca na fali Iskra kontrolowała przebieg spotkania, pewnie je wygrywając. Przewagę nad drugą w tabeli Iskrą utrzymał zespół Dzikusy, który nie bez problemów, zakończył zwycięsko czterosetowy mecz przeciwko drużynie Fantom. Korzystając z wolnego czasu, swój pierwszy występ w lidze amatorskiej odnotował szkoleniowiec siatkarek ekstraklasy Budowlanych Łódź – Maciej Kosmol. Mimo bardzo dobrej postawy drużyna Itaka Grid Film poniosła dotkliwą porażkę z Piazza Cafe (0:3).

W I lidze kobiet pierwszego seta w tym sezonie zdobył zespół Salos Wodna, który nie poszedł jednak „za ciosem” i ostatecznie uległ 1:3 dobrze dysponowanej drużynie GLKS Siatkarz. Pewne zwycięstwo odniosła Energia, pokonując bez straty seta ZSO nr 4, natomiast siatkarki Rex-Bud nie miały większych problemów, aby zwyciężyć 3:0 Energię Duo. Mimo przerwy w rozgrywkach, fotel lidera utrzymała Acero Lamia.

Niespodziankę w I A lidze mężczyzn sprawił zespół Sborna, który po interesującym spotkaniu pokonał dotychczasowego lidera, drużynę Gremi, 3:1. Potknięcie to wykorzystał Lozamet, który zwyciężając w czterech setach Bejłocz, objął prowadzenie w tabeli. Bardzo zacięte spotkanie rozegrały zespoły z dolnej połówki klasyfikacji. Dopiero w tie-breaku siatkarze Volley Team rozstrzygnęli na swoją korzyść mecz przeciwko Sokołowi Rzgów.

W I B lidze mężczyzn aż 3 z 4 rozegranych spotkań kończyły się po pięciu setach. W spotkaniu „na szczycie”, jak można się było spodziewać, nie zabrakło emocji. Społeczna Akademia Nauk zwyciężając 3:2, powiększyła swoją przewagę nad Wild Boyz. W meczu pomiędzy trzecią i czwartą drużyną, po zaciętej, pięciosetowej walce to Starszaki mogły cieszyć się ze zwycięstwa nad Volley Centrum.

Również w II lidze mężczyzn naprzeciw siebie stanęły zespoły, które w dotychczasowych trzech kolejkach nie straciły punktu. Bardzo emocjonujące widowisko ostatecznie lepiej będą mogli wspominać siatkarze drużyny Warecka, którzy pokonując 3:2 Elma-RK, samodzielnie zasiedli w fotelu lidera. Kolejną porażkę w tym sezonie ponieśli Szybcy i Wściekli, tym razem ulegając 0:3 ekipie Junior.

W III lidze mężczyzn kolejne zwycięstwa zespołów Fuks Sulejów oraz New Team. Ci pierwsi bez straty seta pokonali A-ZSP 3, natomiast New Team, tym razem oddając jednego seta, zwyciężył VC Chlory. Obie zwycięskie ekipy prowadzą w tabeli z taką samą ilością punktów oraz stosunkiem setów. Ciekawe spotkanie zakończone zwycięstwem 3:2 rozegrały drużyny Ready To Go i Dobroń kadeci.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się dopiero za dwa tygodnie 10.10.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).