Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W meczu za „sześć” punktów lepsi kielczanie

PlusLiga: W meczu za „sześć” punktów lepsi kielczanie

Olsztynianie, którzy w Uranii podejmowali Effectora Kielce, dobrze otworzyli spotkanie. Z czasem jednak przyjezdni „złapali" właściwy rytm gry, odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie. Swą dobrą grę kontynuowali w kolejnych setach, wygrywając 3:0.

Od bloku Kokocińskiego i Staszewskiego na Krzyśku rozpoczęli mecz kielczanie. Wyrównana walka trwała do stanu 4:4, potem olsztynianie odskoczyli swoim rywalom, głównie przez błędy własne gości, na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:5. Po przerwie kolejne błędy „dorzucili” zawodnicy Effectora, dwukrotnie uderzając w aut, co zmusiło trenera Daszkiewicza do wzięcia czasu (10:5). Rozmowa z trenerem podziałała na przyjezdnych bardzo mobilizująco. Przy zagrywce Milczarka odrobili straty (11:11), a potem dzięki blokowi na Ferensie wyszli na prowadzenie (12:11). Na drugą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem schodzili goście (16:14). Dzięki dobrym atakom Krzyśka olsztynianie odrobili straty (16:16, 18:18). Gospodarze zaczęli popełniać jednak dużo błędów własnych, dzięki czemu kielczanie wyszli na prowadzenie 21:18 i 23:19. Po zmiany został zmuszony sięgnąć trener Radosław Panas, który wprowadził Jakuba Urbanowicza za Łukasza Szarka. Atakując w antenkę, Bartosz Krzysiek dał kielczanom pierwszą piłkę setową. Dobrze jednak spisali się akademicy, którzy dzięki plasowi Urbanowicza obronili setbola (20:24). Młody przyjmujący nie wytrzymał jednak presji i posłał zagrywkę w siatkę, dzięki czemu ze zwycięstwa w pierwszym secie mogli cieszyć się goście (25:20).

Z wysokiego C drugą partię rozpoczęli goście, którzy dzięki swojej skutecznej grze i prostym błędom Indykpolu, prowadzili już na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Pięciopunktowa przewaga kielczan utrzymała się do stanu 13:8. Zbyt dużo prostych błędów popełniali gospodarze, którzy próbowali odrabiać straty. Błędy własne przeplatane z dobrymi akcjami to za mało na dobrze dysponowanych w tym meczu kielczan, których przewaga wzrosła do sześciu punktów (21:15). Debiut „zaliczył” w tym meczu Rafael Batista da Silva, który zmienił Urbanowicza. Brazylijczyk bardzo dobrze spisał się w przyjęciu, do tego dorzucił skuteczny atak i olsztynianie zaczęli odrabiać straty. Mocnym atakiem i dobrą zagrywką włączyli się Szarek i Ferens (19:22), jednak było już za późno. Seta zakończył skutecznym atakiem Kokociński (25:20).

Od walki punkt za punkt rozpoczęły trzecią partię obie drużyny (4:4). Od tego momentu jednak goście zaczęli uzyskiwać przewagę, na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:4. Słabo na rozegraniu prezentował się Guillermo Hernan, a jego atakujący mieli kłopot z zakończeniem akcji. Przy stanie 5:11 o czas zmuszony został poprosić trener Radosław Panas. Na wiele się to jednak nie zdało. Kielczanie nie zamierzali odpuszczać i mimo że nie prezentowali fantastycznej siatkówki, na olsztyńskich akademików w tym spotkaniu zupełnie to wystarczało. Zawodnicy z Kielc sukcesywnie powiększali swoją przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:9. Po przerwie „obudził się” Krzysiek, który zdobył co prawda dwa punkty w ataku (12:17), ale potem został skutecznie zablokowany. Błędy zdominowały grę Indykpolu: pomylił się na środku siatki Gunia, Urbanowicz zaatakował w antenkę, ponownie zablokowany został Krzysiek (12:22). Kielczanie grali swoje i zmierzali do wysokiego zwycięstwa w tym secie i w całym meczu. Mecz zakończyli skutecznym atakiem goście, wygrywając 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Effector Kielce 0:3
(20:25, 20:25, 15:25)

AZS: Hernan, Ferens (13), Szarek (4), Sobala (3), Hain (3), Krzysiek (11), Żurek (libero) oraz Kvalen, Urbanowicz (3) i Batista da Silva (2)
Effector: Zniszczoł (5), Staszewski (19), Milczarek (6), Kokociński (6), Danger (16), Kozłowski (1), Sufa (libero) oraz Józefacki (2) i Pająk