Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Na zakończenie kolejki szybkie zwycięstwo Resovii

PlusLiga: Na zakończenie kolejki szybkie zwycięstwo Resovii

Nie udała się wyprawa jastrzębian do hali mistrzów Polski. Podopieczni Andrzeja Kowala po bardzo dobrym występie nie pozwolili rywalom ugrać nawet jednej partii. Trzy punkty są dla rzeszowian bardzo cenne z uwagi na układ tabeli.

Pierwsze akcje spotkania to wyrównane wymiany po obu stronach siatki. Dopiero as serwisowy, po którym sędzia prowadzący spotkanie odgwizdał pierwszą przerwę techniczną, dał jastrzębianom drugie oczko nadwyżki. Błędy własne przyjezdnych dały wyrównanie i rzeszowianie ciągle pilnowali, by odległość do rywali nie była za duża. Gdy Holmes zablokował na środku siatki Kosoka, ponownie na koncie przyjezdnych były dwa oczka więcej. Przed drugim czasem technicznym oba zespoły zafundowały kibicom serię zepsutych zagrywek, jednak po niej wreszcie skutecznie w tym elemencie udało się zagrać Holmesowi (18:15). Chwila przerwy na żądanie trenera Kowala podziałała pozytywnie na rzeszowian, którzy szybko odrobili część strat – po bloku na Kubiaku było 18:17 dla Jastrzębskiego Węgla. Przełomowym momentem w secie była kontra Kovacevica, która wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie 22:21. W ostatnich akcjach mistrzowie Polski radzili już sobie bardzo dobrze i wyszli na prowadzenie w całym pojedynku.

Set drugi rozpoczął się bardzo podobnie – od prowadzenia gości. Po sprytnej zagrywce Kubiaka jastrzębianie prowadzili 7:5. Gra cały czas była wyrównana, a widowisko stało na wysokim poziomie. Rzeszowianie piąty bieg włączyli po bloku Nowakowskiego, który dał im wyrównanie 10:10. Od tego momentu mistrzowie Polski wykorzystali potknięcia rywali i skutecznie kontratakowali, dodatkowo rozgrywający jastrzębskiej ekipy popełnił błąd i Resovia prowadziła 13:10. Sytuacja szybko się odwróciła i niedługo potem to jastrzębianie wykorzystywali kontry, a także blokowali. Dzięki temu prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:15. Kolejna kontra Kubiaka mocno przybliżyła przyjezdnych do wygranej w tej partii (22:19), jednak ekipa Andrzeja Kowala poderwała się do walki. Autowe uderzenie Kubiaka i as serwisowy Tichacka dały wyrównanie 23:23. W dwóch kolejnych akcjach dwa razy zatrzymany został w ataku Martino i Resovia prowadziła w meczu 2:0.

Trzecią partię otworzyła bardzo dobra gra Kovacevica, dzięki któremu rzeszowski zespół prowadził 4:1. Jastrzębianie walczyli jednak do końca i po pierwszym czasie technicznym dzięki zablokowaniu Achrema tracili już tylko jeden punkt (7:8). Rzeszowianie ciągle byli jednak na fali i mimo remisu 10:10 zaczęli pracować po raz kolejny nad budowaniem przewagi. Po asie serwisowym Bartmana trener Bernardi poprosił o czas, gdyż jego zespół przegrywał już 11:14. W dalszej części seta toczyła się zacięta walka akcja za akcję, jastrzębianie próbowali ugryźć rywali, a miejscowi spokojnie grali swoje. Po dobrych akcjach Bartmana i Nowakowskiego rzeszowianie prowadzili 19:14 i pewnie zmierzali do zwycięstwa. Goście starali się jak mogli przedłużyć spotkanie. As serwisowy Łasko zbliżył jego zespół na dwa oczka strat (19:21) i wiadome było, że kolejna końcówka będzie zacięta. Walkę nie tylko na boisku, ale i w swoich głowach lepiej rozegrali podopieczni Andrzeja Kowala i zakończyli pojedynek.

MVP: Zbigniew Bartman (Asseco Resovia Rzeszów)

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:22, 25:23, 25:23)

Resovia: Nowakowski (8), Tichacek (2), Kosok (4), Achrem (11), Bartman (23), Kovacević (9), Ignaczak (libero) oraz Lotman i Grzyb
Jastrzębski Węgiel: Łasko (16), Martino (9), Czarnowski (8), Tisher (1), Holmes (7), Kubiak (9), Popiwczak (libero) oraz Gierczyński, Violas i Polański