Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Czy łodzianki zatrzymają rozpędzony PTPS?

ORLEN Liga: Czy łodzianki zatrzymają rozpędzony PTPS?

fot. archiwum

Czwartą kolejkę spotkań w ORLEN Lidze zamknie spotkanie w Łodzi, gdzie miejscowe siatkarki Budowlanych podejmować będą rewelację rozgrywek, PTPS Piła. Obie drużyny znajdują się na przeciwległych końcach ligowej tabeli.

Pilanki spisują się wyśmienicie i chcą nadal świecić formą w lidze. Z tego powodu podopieczne Mirosława Zawieracza rozegrały ostatnio sparing z drużyną SC Potsdam, który przegrały 0:3. W dodatkowo rozegranej partii PTPS wygrał natomiast do 23. Był to celowy zabieg szkoleniowca drużyny, którego celem było ogranie zawodniczek, które dotąd miały niewiele okazji do gry. W dotychczasowych trzech pojedynkach pilskie siatkarki straciły jedynie dwa sety i toczą zaciętą walkę z Muszynianką o fotel lidera w ORLEN Lidze. Zatem dla PTPS-u obecnie ważne są punkty. Zawodniczki z Piły nastawiają się jednak na ciężkie spotkanie. – W poniedziałek czeka nas mecz w Łodzi z miejscowym zespołem Budowlanych. Nastawiamy się na bardzo trudne spotkanie, tym bardziej że przeciwnik zapowiedział, iż na nas chce zdobyć pierwszy komplet punktów. Mój zespół ma świadomość, że łatwo nie będzie, a w łódzkiej hali gra się specyficznie. Jednak do Łodzi jedziemy jak na każdy mecz – w dobrych humorach i z chęcią powalczenia z przeciwnikiem. Nie przestraszymy się rywala i do tego meczu podejdziemy z otwartą przyłbicą – zapewnił szkoleniowiec zespołu, Mirosław Zawieracz.

W ubiegłej kolejce siatkarki z Łodzi zapisały na swoim koncie pierwsze punkty w tym sezonie. Z Wrocławia podopieczne Macieja Kosmola wróciły po przegranej 2:3, choć tak naprawdę były bardzo bliskie triumfu. Pojedynek z Impelem ma być zwrotnym punktem w działaniach zespołu. – Mam nadzieję, że dla nas będzie to jakiś krok do przodu i będzie już coraz lepiej – powiedziała po wywalczeniu pierwszego punktu w tym sezonie kapitan Budowlanych, Sylwia Pycia. Łódzki zespół w czasie tego meczu, jak i poprzednich borykał się z problemami w ataku i nad tym przede wszystkim skupiał się w przygotowaniach do pojedynku z PTPS-em. – Bez skutecznego ataku nie damy rady grać. Nad tym musimy dużo popracować – przyznał otwarcie trener łódzkiej ekipy, Maciej Kosmol.

Obie drużyny spotkały się już przed tym sezonem w czasie turnieju towarzyskiego w Legionowie. Wtedy górą były znacznie siatkarki Mirosława Zawieracza. W tym momencie to one też spisują się bardzo dobrze, a zespół z centralnej Polski bardzo mocno potrzebuje punktów. – Na pewno jest nam ciężko – mamy jeden punkt, natomiast Piła jest w trochę bardziej komfortowej sytuacji – zauważyła rozgrywająca łodzianek, Marta Wójcik. Jak rozstrzygnie się ten pojedynek kończący czwartą kolejkę ORLEN Ligi, przekonamy się jutro wieczorem. Początek spotkania o 18.00.źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved