Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > M. Kromrych: Dziewczyny muszą nauczyć się wygrywać i przegrywać

M. Kromrych: Dziewczyny muszą nauczyć się wygrywać i przegrywać

fot. archiwum

Szkoleniowiec drugoligowego Pałacu Bydgoszcz nie ukrywał radości z kolejnego triumfu swoich podopiecznych w sezonie. W rozmowie ze Strefą Siatkówki starał się on odnaleźć kluczowy element, który zadecydował o wiktorii miejscowych.

Po ciężkim, pięciosetowym spotkaniu bydgoszczanki odniosły zwycięstwo z Orłem Elbląg. Czy dominuje po tym spotkaniu radość z wywalczenia dwóch punktów, czy niedosyt wynikający ze straty jednego „oczka”?

Maciej Kromrych: – Na pewno cieszy nas wygrana. To nic, że wygraliśmy w stosunku 3:2, gdyż tydzień temu w podobnych rozmiarach przegraliśmy. Wówczas również wysoko prowadziliśmy w tie-breaku. Dlatego też mimo prowadzenia moich podopiecznych 8:1 nie miałem pewności, że mój zespół ten mecz wygra. Jednakże od początku nie układał się on po naszej myśli, gdyż było to spotkanie błędów z obu stron. Na szczęście od czwartego seta to my popełnialiśmy mniej pomyłek i dzięki temu wygraliśmy.

Obserwując dzisiejszy pojedynek, można pokusić się o siatkarskie powiedzenie, że kto zagrywał, ten wygrywał. Czy zgodzi się pan ze stwierdzeniem, iż był to jeden z kluczowych elementów w tym meczu?– Dokładnie tak. Kiedy zagrywaliśmy szybką piłką, zdobywaliśmy bezpośrednio punkty albo uniemożliwialiśmy drużynie z Elbląga rozgrywanie szybkich akcji. Przeciwniczki serwisem nas nie zaskoczyły. Myślę, że fakt, iż mieliśmy w dzisiejszym spotkaniu lepsze przyjęcie od rywalek, również zadecydował o naszym zwycięstwie.

W trzecim secie mogliśmy obserwować wiele zwrotów akcji. Drużyna gospodarzy przez większą część partii goniła wynik, doprowadzając do walki na przewagi. W niej lepsze okazały się jednak przyjezdne. Zapewne cieszy pana postawa podopiecznych, które nie załamały się porażką w trzeciej odsłonie meczu.

– Zespół Pałacu, który gra w drugiej lidze, jest złożony z samych juniorek i kadetek. Dziewczyny muszą nauczyć się wygrywać i przegrywać. Nie może być momentu na zwieszanie głowy i odpuszczanie. Trzeba przeciwnikowi wydzierać tyle, ile można.

W pojedynku z Orłem Elbląg zarówno Weronika Fojucik, jak i Natalia Kiełpińska miały problemy z poprawną wystawą. Jak pan oceni postawę swoich rozgrywających?

– Myślę, że największy dzisiaj problem mieliśmy z obsadzeniem zawodniczki na pozycji libero oraz rozgrywającej. Na szczęście obie siatkarki grające na rozegraniu odbudowały się w końcówce meczu, bardziej wystawiając te piłki niż rozgrywając, ale wystarczyło to do zwycięstwa.

*rozmawiał Szymon Łożyński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved