Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pierwszy komplet punktów Wandy

II liga M: Pierwszy komplet punktów Wandy

W Krakowie w spotkaniu 3. kolejki grupy 4. II ligi mężczyzn gospodarze okazali się mało gościnni - potrzebowali tylko trzech setów, aby pokonać ekipę z Krosna. Goście byli w stanie podjąć walkę jedynie w drugiej partii.

Od samego początku pierwszej partii wyraźnie górowali siatkarze z Małopolski. Atak po bloku, błędy drużyny gości oraz skuteczny blok spowodowały, że na tablicy wyników widniało już 4:0. Dopiero autowa zagrywka gospodarzy dała pierwszy punkt drużynie z Krosna. Przyjezdni nie byli w stanie dorównać rytmowi gry przeciwników, a ci punkt za punktem, cierpliwie budowali przewagę. O pierwszy czas trener Frączek poprosił przy stanie 8:5. Gdy na zagrywkę wszedł Łukasz Ciupa, przyjmujący z Krosna, wydawać się mogło, że przyjezdni dogonią siatkarzy z Krakowa, lecz tak się jednak nie stało. Siatkarze Wandy skutecznie przyjmowali, blokowali oraz atakowali. Po punktowym ataku z krótkiej kapitana Rafała Poprawy krakowscy siatkarze prowadzili już 12:7. Drugi czas trener z Krosna wykorzystał przy stanie 11:17, lecz mimo zepsutego serwisu gospodarzy po przerwie, gościom nie udało się dogonić rozpędzonych siatkarzy z Wandy, a ci do końca seta utrzymali dobrą grę i pewnie zwyciężyli do 19.

Druga odsłona również rozpoczęła się od mocnych ciosów ze strony ekipy gospodarzy. Okazali się oni lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze z Karpat, jakby zaczarowani, nie byli w stanie odeprzeć ataków przeciwnika. Dopiero przy stanie 6:10, dzięki mocnej, odrzucającej zagrywce Ciupy, udało im się złapać punkt kontaktowy z przeciwnikami (9:10). Mimo w miarę wyrównanej gry w drugim secie ekipie z Karpat nie udało się wyjść choćby na jednopunktowe prowadzenie. Tym samym przegrali seta do 22.

Trzeci set miał dokładnie taki sam charakter jak dwa pierwsze. Gospodarze nawet na moment nie rozluźnili się i nie dali sobie wydrzeć choćby seta. Po błędzie rozgrywającego z Krosna na tablicy wyników widniało 9:3 i wtedy też o drugi czas poprosił trener Frączek. Po skutecznym ataku Brylińskiego ze środka, a następnie jego mocnej zagrywce gościom udało się odrobić straty. As serwisowy Ciupy spowodował, że zawodnicy z Karpat niemal odżyli i zaczęli skutecznie bronić się i atakować. Najpierw blok Brylińskiego i Włodarczyka, potem punktowy atak Ciupy, a następnie as serwisowy spowodowały, że widowisko nabrało charakteru. Niestety, mimo zaciętej końcówki drużynie przyjezdnych nie udało się skutecznie odeprzeć dobrej gry gospodarzy. W końcówce najlepiej punktujący zawodnik ekipy z Krosna został trzykrotnie zablokowany, co skutecznie zdemotywowało całą drużynę i sprawiło, że mimo asa serwisowego Brylińskiego, nie udało im się wydrzeć przewagi ekipie z Krakowa i tym samym przegrali tę partię 20 do 25.

Podsumowując mecz, siatkarze z Karpat od samego początku mieli problemy ze skończeniem ataku, co było chyba główną przyczyną ich porażki. Goście sprawiali wrażenie, jakby nie chcieli wygrać tego spotkania, raz po raz popełniając błędy własne albo zagrywając w siatkę. Za to rozpędzona ekipa z Wandy Kraków nawet na chwilę nie wstrzymywała ręki, a dzięki wysokiemu wynikowi grali luźniej w ataku, co przełożyło się na wynik całego spotkania. Libero Krzysztof Kołodziej świetnie spisywał się w obronie, co dawało wiele możliwości skutecznego zakończenia akcji. Niestety ekipa przyjezdnych nie była w stanie nawiązać walki i przez cały mecz goniła świetnie spisujących się na boisku siatkarzy z Krakowa.

Wanda Kraków – Karpaty Krosno 3:0
(25:19, 25:22, 25:20)

Wanda Kraków: Szablewski, Poprawa, Laskowski, Rutkowski, Typel, Ignatowski, Kołodziej (libero) oraz Bielenda, Wesołowski, Bławat i Adamski
Karpaty Krosno: Gadzała, Włodarczyk, Książkiewicz, Ciupa, Brylinski, Cabaj (libero) oraz R. Golonka, M. Golonka i Sroka