Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Ciemność w Krośnicach

II liga M: Ciemność w Krośnicach

KS Milicz rozgrywa co drugie spotkanie w pobliskich Krośnicach. Mimo iż gospodarze wygrali z Juvenią Głuchołazy bez straty seta, to cały mecz trwał ponad cztery godziny. A to wszystko przez problemy z oświetleniem.

Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, już od samego początku wypracowali kilkupunktową przewagę, którą powiększali z każdą akcją. Dobrze na zagrywce prezentował się Michał Glinka (10:5). Siatkarze z Głuchołaz popełnili wiele błędów, które wykorzystywali miejscowi (18:5, 24:9). Set zakończył się skutecznym blokiem milickich siatkarzy 25:9. Przyjezdni nie podłamali się wysoką porażką w poprzednim secie i druga odsłona zaczęła się od walki punkt za punkt. Po asie serwisowym Damiana Dobosza Milicz wysunął się na dwupunktowe prowadzenie 9:7. Przemysław Borecki nie pozostał dłużny i również zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, doprowadzając do remisu po 11. Na prowadzenie wychodzili gospodarze, jednak po chwili Juvenia doprowadzała do remisu i tak niemal do samego końca. Drugą piłkę setową wykorzystał Jarosław Lech i Milicz wygrał 25:23.

Trzecia partia również była wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. W tym secie nie gra była najważniejsza, a oświetlenie, a raczej jego brak. Dwie pięciominutowe przerwy spowodowane częściowym brakiem oświetlenia nie wybiły siatkarzy z gry. Jednak przy stanie 14:13 dla Juvenii zapadły egipskie ciemności. Przerwa trwała blisko 1,5 godziny. Gdy udało się usunąć usterkę, zawodnicy rozgrzali się od nowa i wrócili do gry. Milicz prowadził 19:15. Goście odrobili straty, doprowadzili do remisu po 21 i ponownie zgasło światło. Tym razem przerwa trwała tylko kilka minut, siatkarze wrócili na parkiet i udało się dograć spotkanie do końca. W końcówce ponowie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 25:23 i cały mecz 3:0. Spotkanie rozpoczęło się o 17, a zawodnicy zeszli z parkietu po 21.

KS Milicz – Juvenia Głuchołazy 3:0
(25:9, 25:23, 25:23)

KS Milicz: Kaczmarek, Glinka, Janiak, Lech, Olczyk, Dobosz, Kukla (libero) oraz Surma, Wajdowicz, Strubbe i Paszek
Juvenia: Jamrozowicz, Borecki, Matyszczak, Barciak, Pajda, Olejniczak A., Pilichowski (libero) oraz Nowak, Malina, Nalborski, Olejniczak Ł. i Baradziej