Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki wywiozły komplet punktów z Sosnowca

II liga K: Sokolanki wywiozły komplet punktów z Sosnowca

W meczu SMS PZPS II Sosnowiec - Sokół 43 AZS AWF Katowice nie było trudno wskazać faworyta. Katowiczanki nie zawiodły oczekiwań swych kibiców i w czterech partiach pokonały rywalki, umacniając się na 4. miejscu w tabeli.

W 5. kolejce spotkań zawodniczki Katowickiego Sokoła udały się do pobliskiego Sosnowca, by rozegrać tam kolejny ligowy pojedynek. Tym razem po przeciwnej stronie siatki stanęły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Patrząc na młody wiek i brak doświadczenia młodych sosnowieckich siatkarek, to „Sokolanki” były faworytem tego spotkania. Biorąc jednak pod uwagę warunki fizyczne zawodniczek z Sosnowca, nie było to już takie oczywiste.

Pierwszy set meczu miał dwa scenariusze. W pierwszym to zawodniczki z Katowic dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i szybko zbudowały sobie ośmiopunktową przewagę. Końcówka jednak należała do SMS-u, który zaczął odrabiać straty i niewiele brakowało, by „dopadł” w końcówce bardziej doświadczone katowiczanki. Ostatecznie jednak te drugie „dowiozły” korzystny wynik, wygrywając ostatecznie pierwszą partię 25:23.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Od początku zarysowała się przewaga przyjezdnych, które skrzętnie wykorzystywały błędy gospodyń. Dodatkowo bardzo dobrze funkcjonował w tym secie blok katowiczanek, które zdobyły tym elementem 4 punkty. Dokładając do tego niezłą skuteczność w ataku, w pełni kontrolowały wynik, mając cały czas kilka punktów przewagi. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla Sokoła.

W trzecim secie obraz gry nagle uległ diametralnej zmianie. Skazywane na porażkę młode siatkarki z Sosnowca zaczęły grać bardziej agresywnie zagrywką, co natychmiast przełożyło się na problemy w przyjęciu Sokolanek. Dodatkowo ambitnie grające gospodynie zaczęły podbijać ataki przeciwniczek, z których „rodziły” się skuteczne kontrataki. Zaskoczone nieco takim obrotem spraw katowiczanki oddały zupełnie inicjatywę, przegrywając ostatecznie trzecią partię 19:25.

Czwarty set okazał się ostatnim. Duża w tym zasługa gospodyń tego meczu, które oddawały „darmowe” punkty przeciętnie grającym w tej partii katowiczankom. W sumie oddały ich aż 13, przez co raczej nie mogły liczyć na korzystny wynik. Przyjezdne skrzętnie to wykorzystały, ogrywając ostatecznie młode uczennice 25:19 i zamykając wynik meczu w stosunku 3:1.

SMS PZPS II Sosnowiec – Sokół AZS AWF Katowice 1:3
(23:25, 20:25, 25:19, 19:25)