Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Gaudia Trzebnica wciąż bez punktów

II liga K: Gaudia Trzebnica wciąż bez punktów

fot. archiwum

Wciąż bez punktów pozostają siatkarki MMKS-u Gaudi Trzebnica. Zespół z Dolnego Śląska podejmował w minioną sobotę zeszłoroczne wicemistrzynie grupy II, Silesię Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice i musiał uznać ich wyższość w trzech partiach.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po serii zagrywek Aleksandry Baron prowadziły 4:1. Miejscowe bardzo szybko odrobiły straty, lecz nie potrafiły przełamać rywalek z Chorzowa i Mysłowic. – Co prawda wciąż utrzymywała się nasza delikatna przewaga, ale gra przypominała drogę przez mękę. Posypało się przyjęcie, pojawiły się problemy z atakiem i błędy w komunikacji. Dobrze, że w końcówce udało się nam pozbierać i wygrać do 21 – powiedział wyraźnie rozczarowany poziomem, jaki prezentował jego zespół, Rafał Kalinowski.

Po zmianie stron to miejscowe, podrażnione przegraną w końcówce pierwszej partii, naskoczyły na rywalki, uzyskując dwupunktowe prowadzenie. – Muszę przyznać przyznać, że przeciwnik podszedł do tej partii bardziej zdeterminowany, szczególnie w polu zagrywki – relacjonował szkoleniowiec Silesii Volley II. – Na moje zawodniczki padł blady strach, kiedy miały przyjąć zagrywkę przeciwnika lub wprowadzić piłkę do gry – dodał Kalinowski. Przy stanie 6:6 trzebniczanki odskoczyły na 8:6, a po chwili prowadziły już trzema oczkami. Trener Silesii Volley dokonał zmian, wprowadzając za Majkę Szczepańską Inez Pfeifer, a za Angelikę Szostok Klaudię Świstek. Początkowo roszady w szeregach silesianek nie przyniosły efektów, jednak z czasem przyjezdne doprowadziły do wyrównania (15:15), ostatecznie wygrywając drugą odsłonę meczu 25:20.

Gospodynie spotkania wciąż nie dawały za wygraną. Trzecia partia co prawda rozpoczęła się od prowadzenia zespołu gości, ale Gaudia zniwelowała straty, prowadząc walkę punkt za punkt do stanu 8:8. – Wówczas w końcu zaskoczył nam serwis. Mówię „w końcu”, bo w całym meczu popełniliśmy aż 12 błędów w tym elemencie. Wydaje mi się, że wówczas przeciwnik stracił nadzieję na wygraną i spuścił głowę – wyjaśnił Rafał Kalinowski.– Jestem rozczarowany postawą swojego zespołu i tym, jak zaprezentował się w Trzebnicy. Mimo że poziom spotkania nie stał na najwyższym poziomie, bardzo słabe zawody rozegrały dziewczyny, które stanowią o sile tego zespołu. A trzeba podkreślić, że na całe szczęście rywal okazał się o tych kilka piłek słabszy od naszej drużyny. Jeżeli dziewczyny nie zmienią swojego podejścia, nie wróżę nam niczego dobrego w kolejnych meczach – zakończył szkoleniowiec Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice.

MMKS Gaudia Trzebnica – Silesia Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice 0:3
(21:25, 20:25, 14:25)

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki oraz tabela 2. gr. II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved