Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk zdobył kolejne trzy punkty

I liga M: Ślepsk zdobył kolejne trzy punkty

Okupujący ostatnie miejsce w tabeli siatkarze AZS UAM Poznań urwali w meczu wyjazdowym w Suwałkach seta miejscowemu Ślepskowi. Obecnie suwalczanie plasują się na drugim miejscu tabeli, natomiast położenie poznańskiego zespołu nie zmieniło się.

As Mędrzyka wyprowadził zespół przyjezdnych na dwupunktowe prowadzenie 5:3, które suwalczanie szybko zniwelowali, rewanżując się skutecznym blokiem (6:6). Dodatkowo Schulz pomylił się w ataku i gospodarze chwilę objęli prowadzenie, które dość szybko wzrosło do trzech oczek, a wszystko za sprawą błędu Schulza i świetnej zagrywki Sobańskiego (13:10). W dalszej części seta drużyna Ślepska powiększał przewagę (16:11). Okres świetnej gry Winnika – jego blok oraz dwie punktujące zagrywki – sprawił, że miejscowi uciekli już na siedem punktów, które spokojnie dowieźli do końca partii premierowej.

Dobra passa suwalskiej drużyny przeniosła się również na kolejną odsłonę. Brak kończącego uderzenia w drużynie gości wykorzystywali za każdym razem suwalczanie, dokładając do tego dobrą zagrywkę (8:3). Przy stanie 13:9 do odrabiania strat wzięli się poznańscy siatkarze, po bloku na Winniku zbliżyli się na jedno oczko strat (12:13), ale od tego momentu ponownie na boisku istnieli tylko miejscowi, którzy pogonili rywali zagrywką i atakiem, wygrywając cztery kolejne akcje. Kolejna seria trzech z rzędu zdobytych punktów oddaliła suwalską ekipę jeszcze bardziej i ponownie seta zapisali na swoim koncie miejscowi.

W trzeciej części meczu kontra Winnika dała Ślepskowi już na samym początku dwa oczka prowadzenia (4:2), ale chwilę później błąd w szeregach gospodarzy wyprowadził na prowadzenie zespół z Poznania, natomiast udany kontratak Schulza podwyższył przewagę do dwóch oczek (10:8). Długi czas trwała wyrównana walka, jednak tym razem to akademicy nadawali jej ton. Zbliżając się coraz bliżej do końca seta, goście zaryzykowali zagrywką, co przyniosło efekt w postaci wykorzystanej piłki przechodzącej i punktu (18:15). Suwalscy siatkarze starali się jeszcze poderwać do gry, jednak przewaga AZS-u utrzymała się i to poznanianie wygrali w tej partii.

Nerwowa gra gospodarzy zaowocowała prowadzeniem akademików 3:1 na otwarciu czwartego seta. Po punktowym bloku suwalczanie wyszli na prowadzenie, a kontra Winnika powiększyła przewagę (8:6). Kolejne uderzenie tego zawodnika ponownie dołożyło punkt do nadwyżki (10:6). Prawie do końca seta, a zarazem spotkania na jedną wygraną akcję AZS UAM miejscowi odpowiadali dwiema, tak więc przewaga rosła, ale… tylko do stanu 19:13. Od wyniku 20:15 goście wygrali pięć kolejnych akcji i zbliżyli się na jedno oczko (20:21). Wszystko za sprawą dobrej asekuracji i skuteczności w kontrze, a także dobrej postawie Vlka na zagrywce. Zaciętą końcówkę wygrali gospodarze i cały mecz 3:1.

Ślepsk Suwałki – AZS UAM Poznań 3:1
(25:17, 25:17, 20:25, 25:23)