Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal podzieliła się punktami z Silesią Volley

I liga K: Stal podzieliła się punktami z Silesią Volley

Pierwszy punkt w tym sezonie zdobył zeszłoroczny uczestnik rozgrywek PlusLigi Kobiet, Stal Mielec. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego na własnym parkiecie po tie-breaku uległy Silesii Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów.

Premierowa odsłona meczu lepiej rozpoczęła się dla miejscowych, które szybko zdobyły kilkupunktową przewagę, utrzymując ją do końca seta. – Stało się już niemal tradycją Silesii Volley w tym sezonie, że oddaje pierwszego seta. Nie wiem, czym jest to spowodowane. Brakiem koncentracji? A może zbyt krótką rozgrzewką? – zastanawia się Sebastian Michalak. W końcówce jego podopieczne przegrywały 14:20, zdołały odrobić dwa oczka, jednak na pogoń za uciekającymi mielczankami było za późno. Zespół Piotra Sobolewskiego wygrał premierowego seta 25:20.

W secie numer dwa to zespół gości przejął inicjatywę, a jego silną bronią stała się zagrywka, z którą nie radził sobie spadkowicz z ekstraklasy. – W pewnym momencie zmieniliśmy zagrywkę. Z Małgosi Plebanek zaczęliśmy serwować na Basię Kubieniec, gdyż ta przyjmowała niedokładnie. To wymusiło błędy rywalek, których sporo Stal popełniła w ataku – mówi trener gości. Dobrą zmianę w mysłowicko-chorzowskim obozie dała Justyna Sachmacińska, zastępując Dominikę Najmrocką.

Przy prowadzeniu Silesii Volley 2:1 zespół gości się rozluźnił, co przełożyło się na wynik. Stal Mielec otworzyła czwartego seta z wysokiego „C”, obejmując pięciopunktowe prowadzenie. Przy stanie 2:8 Sebastian Michalak miał wykorzystane dwa czasy dla zespołu, a przy 5:14 na boisku wymienił całą wyjściową szóstkę. – Chciałem, aby dziewczyny ochłonęły, spojrzały na mecz z boku i przede wszystkim opanowały nerwy. To był czas, aby ze sobą porozmawiały przed piątą partią – tłumaczył szkoleniowiec silesianek, które zostały rozbite w czwartym secie do 7!

Tie-breaka rozpoczęliśmy odwrotnie do czwartej partii. Atak skończyła Agata Karczmarzewska-Pura, a gdy w polu serwisowym stanęła Karolina Polak, prowadziliśmy 5:0 – relacjonuje Michalak. Po zmianie stron przyjezdne podkręciły tempo, wygrywając 15:7 i zabierając tym samym na Śląsk dwa punkty. Mielczanki obok Sparty Warszawa pozostają jedynym zespołem, który w rozgrywkach I ligi kobiet nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

Stal Mielec – Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 2:3
(25:20, 19:25, 19:25, 25:7, 7:15)