Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewa Kwiatkowska: Kubeł zimnej wody każdemu się przyda

Ewa Kwiatkowska: Kubeł zimnej wody każdemu się przyda

fot. archiwum

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie zeszły z parkietu pokonane. Lepszym zespołem okazali się Budowlani Toruń. - Byłyśmy słabsze w każdym elemencie gry - mówi Ewa Kwiatkowska, środkowa Jedynki.

Zapewne nie tak wyobrażałyście sobie wyjazd do Torunia. Co twoim zdaniem było główną przyczyną tej porażki?

Ewa Kwiatkowska: – Byłyśmy słabsze w każdym elemencie gry, a dodatkowo drużyna przeciwna wykazała się niewiarygodną umiejętnością gry w obronie.

Czy torunianki czymś was zaskoczyły, czy raczej zagrały to, czego się spodziewałyście i to, o czym rozmawialiście na odprawach?



– Nie gra Torunia była powodem naszej porażki, dobrze wiedziałyśmy, gdzie mamy zagrywać, jak skakać do bloku oraz jakie kierunki ataku najlepiej wybierać. Niestety na boisko wyszedł tylko jeden zespół, ponieważ pojedynek był jednostronny.

Do tej pory wszystko układało się po waszej myśli. Teraz spotkał was przysłowiowy zimny prysznic, ale takie rzeczy jeszcze bardziej mobilizują chyba do dalszej pracy, do dalszej walki. Prawda?

– Oczywiście. Kubeł zimnej wody każdemu się przyda w tej lidze. Dobrze, że my otrzymałyśmy go na tym etapie gry. Myślę, że cała drużyna uważała przed meczem, że wygrana będzie po naszej stronie. Niestety nie zrobiłyśmy nic, żeby ten wynik osiągnąć. Każdy w tej lidze ma już zaliczoną porażkę, a gra toczy się dalej. Trzeba wyciągnąć wnioski i grać, żeby taka sytuacja już nam się nie przytrafiła.

Takie mecze i sam układ tabeli, gdzie różnice są naprawdę niewielkie, pokazują też, że ta liga w tym roku jest naprawdę wyrównana i tutaj na każdego rywala trzeba się maksymalnie spiąć i dać z siebie przysłowiowego maksa. Zgodzisz się z tą opinią?

– Odpowiedź zawarta jest w treści twojego pytania. Tak naprawdę, dopiero teraz nadchodzi etap grania czołówki tabeli między sobą. Po trzech następnych kolejkach tabela może już wyglądać zupełnie inaczej. Uważam, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika i do każdego meczu trzeba podchodzić w pełni skoncentrowanym.

Szansę na poprawienie sobie nastrojów będziecie miały już za tydzień, kiedy zmierzycie się u siebie z Wisłą. Uda się wyrzucić z głowy wczorajszą porażkę?

Niedziela jest dniem na przebolenie porażki, która nam się przydarzyła. Od poniedziałku zaczyna się nowy tydzień i przygotowania do następnego przeciwnika. Trzeba ciężko pracować i wyjść na sobotni mecz z podniesioną głową, skoncentrowane i pewne swoich umiejętności, wtedy odniesiemy sukces.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved