Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Koćma: Najwyższa pora stanąć do walki o najwyższe cele

Robert Koćma: Najwyższa pora stanąć do walki o najwyższe cele

fot. Mirosław Stroński

- Zawodniczki wiedzą o swojej sile i nie potrzeba im dodatkowej motywacji, która może generować dodatkowo niepotrzebny stres, wywołujący przeciwny skutek - tonuje nastroje nadmiernej euforii prezes Tauronu MKS, Robert Koćma.

Wciąż ze wszystkich stron napływają prognozy, że to dąbrowska drużyna będzie liczyć się najbardziej w walce o mistrzostwo Polski. Prezes Tauronu MKS Robert Koćma jednak uspokaja, bo zdaje sobie sprawę z tego, przed jakim wyzwaniem na wielu frontach stoi jego zespół. – Mam bujną wyobraźnię i życzyłbym sobie, aby nasz zespół znalazł się w tym roku na szczycie, ale widziałem już wiele sytuacji, w których faworyci do złota kończyli sezon w nie najlepszej kondycji, bez medalu. Jest duże ciśnienie na sukces, ale studziłbym takie nastroje. Podczas rozmów z dziewczynami, nie mówimy: „już jesteśmy zwycięzcami”. Mamy walczyć i jeszcze raz walczyć, a na końcu zobaczymy, co z tego wyjdzie. Apeluję do wszystkich, żeby nie wywierać na nie presji. Zawodniczki wiedzą o swojej sile i nie potrzeba im dodatkowej motywacji, która może generować dodatkowo niepotrzebny stres, wywołujący przeciwny skutek – wyjaśnia.

Mimo ostrożnych prognoz i wypowiedzi ze stron sztabu szkoleniowego i zarządu, wszyscy w hali Centrum znają swoją wartość i jak podkreśla prezes Robert Koćma, ten zespół był budowany z myślą o walce o najwyższe laury. Oprócz zapowiadanej obrony Pucharu Polski, prezes idzie nawet krok dalej i nie boi się wypowiedzieć odważnych słów. – Gramy o finał ORLEN Ligi i mistrzostwo Polski. Kiedy jak nie teraz? Najwyższa pora stanąć do walki o najwyższe cele. Budowanie tego silnego zespołu zajęło nam pięć lat. Ostatnie trzy lata definitywnie przesądziły o składzie tej ekipy. Jesteśmy ciągle świadomi, że musimy mieć wyrównany zespół, a do tego dochodziła kwestia wyrobienia sobie opinii rzetelnego klubu. Jest nam teraz łatwiej kompletować skład. Zawodniczki chcą grać w Dąbrowie. Pozwoliło nam to uzupełnić słabsze miejsca w drużynie dobrymi siatkarkami, ale bez rewolucji – dodaje.

Do walki na polskich parkietach dochodzi również nie mniej ważna i prestiżowa kwestia nie tylko dla całego Zagłębia Dąbrowskiego, ale i Polski, a więc reprezentowanie przez dąbrowski klub naszego kraju w rozgrywkach międzynarodowych. Tutaj również zarówno sztab szkoleniowy, jak i zarządu klubu mówią tym samym głosem. – Chcemy pokazać się w Lidze Mistrzyń z jak najlepszej strony, jako zespół walczący. Korzystnych wyników nie możemy zagwarantować. W dzisiejszym sporcie, na najwyższym, europejskim poziomie, bez wielkich pieniędzy ciężko się przebić. Sześć lat temu zaczynaliśmy jednak od zera i mam nadzieję, że za następne sześć lat będziemy potęgą w Europie. Wymagamy jednak, żeby dziewczyny zostawiły serce i płuca na parkiecie. Nie można oddawać meczu bez walki. To może spowodować, że w optymistycznym wariancie zajmiemy drugie miejsce, dające awans – mówi pełen nadziei prezes Koćma.Siatkówka to nie tylko sukcesy drużyn. Jak podkreśla pan Robert Koćma, w Dąbrowie Górniczej ta dyscyplina to oprócz sportu coś więcej.  – Możemy cieszyć się z tego, że siatkówka na najwyższym poziomie w naszym mieście od lat sprawiła, że narodził się wokół niej patriotyzm lokalny i nasi mieszkańcy utożsamiają się z tą drużyną. Zapewniło to promocję i rozpoznawalność Dąbrowy, w której można ciekawie żyć. Ta dyscyplina jest marką naszego miasta. Dąbrowianie są z niej dumni. Nie zejdziemy z linii budowania mocnego zespołu, oczywiście na tyle, na ile pozwolą nam na to nakłady finansowe – wyjaśnia sternik dąbrowskiego klubu.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved