Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Beniaminek górą w pojedynku „o sześć punktów”

ORLEN Liga: Beniaminek górą w pojedynku „o sześć punktów”

Dotychczas okupująca przedostatnie miejsce w tabeli Legionovia Legiononowo odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2012/13. W meczu o tzw. "sześć punktów" beniaminek bez większych kłopotów pokonał Pałac Bydgoszcz, dzięki czemu awansował na 7. pozycję.

Początek spotkania poziomem znacznie odbiegał od widowisk z boisk ekstraklasy. Oba zespoły, bardzo niedokładne w przyjęciu, popełniały masę niewymuszonych błędów, jednak przy stanie 3:3 uciekać zaczęły miejscowe. Wszystko za sprawą Anny Sołodkowicz, po kontrach której Rafał Gąsior poprosił o czas dla zespołu. Na pierwszej przerwie technicznej popularne „Lalki” miały cztery punkty, a w roli głównej ponownie wystąpiła Sołodkowicz, popisując się asem serwisowym (8:4). Po wznowieniu gry bydgoszczanki zbliżyły się na 6:8, ale po kolejnym kontrataku Sołodkowicz w Arenie Legionowo miejscowe prowadziły 10:5. Legionowianki nie zwalniały tempa, wykorzystując niepewność w ataku sennych jeszcze pałacanek. Przy stanie 12:6 o kolejną przerwę poprosił Rafał Gąsior, ale gdy punkt z zagrywki zdobyła Marta Łukaszewska, beniaminek z Mazowsza miał siedem punktów przewagi (13:6). Podopieczne Wojciecha Lalka świetnie spisywały się w pasywnym bloku, nieźle w obronie radziła sobie Marta Siwka. Kiedy po drugiej przerwie technicznej (16:8) gra została wznowiona, zespół Wojciecha Lalka wyraźnie się rozluźnił, skutkiem czego przy stanie 17:12 szkoleniowiec Siódemki zmuszony został poprosić swoje podopieczne na rozmowę. Sporo zamieszania w szeregach legionowianek wprowadziła Anna Grejman, która w polu serwisowym zastąpiła Mayvelis Martinez (17:14). Po chwili było już 22:14 dla miejscowych, a po kontrze Ilony Gierak 22:15. W tym momencie u „Lalek” kompletnie „posypało” się przyjęcie i przy 22:18 dobrą passę Dominiki Szulz przerwał legionowski trener, prosząc o czas dla zespołu. Końcówka seta to popisowa gra legionowskiego bloku, który ustalił wynik premierowej odsłony meczu.

Po zmianie stron, dzięki akcjom Rity Liliom, przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2), jednak legionowianki szybko dogoniły (5:5), a następie przełamały rywalki po „pipe” Sołodkowicz (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne trenera Lalka miały już dwupunktową zaliczkę (8:6), która wzrosła po bloku Małgorzaty Skorupy na Rachael Adams (10:7). Siatkarki z grodu nad Brdą wyrównały stan meczu dzięki Lilom (12:12), ale gdy chwilę później Węgierka pomyliła się w ataku, beniaminek ORLEN Ligi prowadził 15:12. Po przerwie technicznej asem serwisowym popisała się Skorupa, a szczęśliwe kiwki Gierak wyprowadziły gospodynie na 18:13. Pałacanki nie zamierzały spuszczać z tonu i gdy na zagrywce pojawiła się Grejman, w przyjęciu Siódemki zaczęły się kłopoty (21:19), jednak miejscowe szybko się przebudziły, wygrywając drugiego seta 25:21

W trzeciej odsłonie meczu pierwsza akcja należała do bydgoszczanek, ale trzy kolejne akcje padły łupem siatkarek z Legionowa, które poczuły, że są w stanie zakończyć mecz w trzech setach. Pałacanki jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną doszły rywalki (5:5), następnie wychodząc na prowadzenie po atakach Martinez (7:5). Niemoc Siódemki Legionovii przełamała Gierak, jednak podopieczne Rafała Gąsiora wciąż utrzymywały trzypunktowe prowadzenie. Sytuacja zmieniła się przy stanie 10:7 dla Pałacu Bydgoszcz. Kontry Sołodkowicz oraz blok Kingi Bąk wystarczyły, aby to miejscowe prowadziły 11:10. Prowadzenie na przemian przechodziło z jednej strony na drugą, jednak na drugą przerwę techniczną to legionowianki schodziły, prowadząc 16:14. Po asie serwisowym Sołodkowicz było 17:14, ale ekipa trenera Gąsiora nie dawała za wygraną i po akcji Schulz przy Chrobrego było tylko 17:16. Chwilę później bloki Gierak i Łukaszewskiej pozwoliły beniaminkowi odskoczyć na 20:16, a po kolejnych kontrach Gierak – na 22:16. Rywalki wciąż nie odpuszczały i gdy przewaga „Lalek” stopniała do stanu 19:22, o czas poprosił szkoleniowiec zespołu z Mazowsza. Tryby miejscowych ruszyła niezwykle aktywna w trzeciej partii Gierak, a gdy w ataku pomyliła się Zuzanna Czyżnielewska, legionowianki miały pierwszą piłkę meczową. Wynik meczu potężnym atakiem z czwartej strefy ustaliła Anna Sołodkowicz.

Najlepszą zawodniczką spotkania została rozgrywająca legionowskiego beniaminka, Kinga Bąk.

Siódemka Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:18, 25:21, 25:20)

Siódemka Legionovia: Sołodkowicz (14), Skorupa (13), Gierak (13), Bąk (7), Łukaszewska (7), Jóźwicka (4), Siwka (libero) oraz Marinowa
Pałac Bydgoszcz: Szultz (5), Martinez (12), Mazurek, Liliom (12), Adams (10), Czyżnielewska (6), Kuehn-Jarek (libero) oraz Walczak, Grejman (2), Sosnowska i Krzywicka (2)