Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Chemik rozbił uczennice z Sosnowca

I liga kobiet: Chemik rozbił uczennice z Sosnowca

Chemik Police odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu w I lidze i awansował na 3. miejsce w tabeli. Tym razem policka drużyna pokonała SMS Sosnowiec 3:0. Uczennice z Sosnowca w żadnym z setów nie zagroziły poważniej drużynie Chemika.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia SMS-u 4:2. Przyjezdne w początkowym okresie gry miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa, lecz kolejne akcje należały do bardziej doświadczonej ekipy z Polic. Dobre i mocne zagrywki Izabeli Kowalińskiej (zawodniczka ta zagrywała od stanu 7:5 do stanu 14:5) sprawiły wiele kłopotów uczennicom, które źle przyjmowały serwy i nie potrafiły wyprowadzić ataków. Liczne zmiany w składzie sosnowieckiej ekipy oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały. Kolejną udaną serią serwisów popisała się Joanna Mirek i policzanki powiększyły swoje prowadzenie do dwunastu „oczek" (18:6). Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza poczuły się zbyt pewne siebie i zaczęły tracić punkty. Po dwóch mocnych zagrywkach Zuzanny Pieczki było 20:12 dla Chemika. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Izabela Kowalińska blokiem na Patrycji Flakus.

Drugi set spotkania przebiegał pod wyraźne dyktando drużyny z Polic, która raz za razem powiększała swoje prowadzenie, po serii zagrywek Magdaleny Soter było 9:2, a po zagrywkach Joanny Mirek 12:4 dla ekipy gości. Młode siatkarki z Sosnowca popełniały liczne błędy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a polickie siatkarki nie wysilały się zbytnio – ich doświadczenie i obycie na ligowych boiskach wzięło górę, przez co Chemik w całym meczu prowadził 2:0.

Trzecia a zarazem ostatnia odsłona spotkania niczym szczególnym nie różniła się od poprzednich dwóch. Niemające nic do stracenia uczennice z Sosnowca wprawdzie łatwo się nie poddawały i postawiły swoim rywalkom opór najpierw do stanu 10:12, a następnie do stanu 13:15. Dobrze w bloku oraz ataku spisywała się Agnieszka Kąkolewska, lecz to wszystko było za mało na doświadczoną policką ekipę. Następnie inicjatywę przejęły podopieczne Mariusza Wiktorowicza, a w szczególności Katarzyna Mróz, która była nie do zatrzymania w atakach ze środka boiska. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem Chemika w stosunku 25:15.

SMS PZPS I Sosnowiec – Chemik Police 0:3
(14:25, 18:25, 15:25)

SMS: Grajber, Szymańska, Flakus, Wójcik, Kąkolewska, Tobiasz, Korabiec (libero) oraz Janicka, Twardowska, Mikołajewska, Pieczka i Nowak
Chemik: Soter, Muhlsteinova, Kowalińska, Mróz, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz I. Śliwa, Hudima i Pasznik