Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spartanki po raz kolejny pokonane

I liga K: Spartanki po raz kolejny pokonane

fot. archiwum

Nie wiedzie się w tym sezonie pierwszoligowej Sparcie Warszawa. Podopieczne Marka Hertela przegrały kolejny pojedynek. Tym razem lepsze okazały się siatkarki z Ostrowca Św., które wręcz rozbiły stołeczną młodzież.

Miejscowe mecz z akademiczkami z Ostrowca Św. zaczęły bardzo dynamicznie, prowadząc po serii bloków 3:1. Podopieczne Dariusza Parkitnego błyskawicznie odrobiły straty, a po kontrze Gabrieli Buławczyk prowadziły 6:4. Spartanki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki przeciwnika, popełniały też proste, niewymuszone błędy i przy Lindego było 13:7, gdy o czas dla zespołu poprosił Marek Hertel. Niemoc gospodyń przełamała Magdalena Gryko potężnym atakiem ze środka (8:14), ale ostrowczanki ponownie odskoczyły na 20:11. Kiedy wydawało się, że oba zespoły mogą powoli myśleć o drugiej partii, do ataku rzuciły się stołeczne, zmniejszając straty do stanu 14:20. Na przestój AZS-u KSZO natychmiast zareagował trener Parkitny i po chwili zrobiło się 24:15. Wynik partii atakiem z obejścia zakończyła Gabriela Buławczyk (25:16).

Od prowadzenia 4:0 rozpoczęły drugą partię siatkarki ostrowieckiego AZS-u. Po bloku Katarzyny Brojek i Gabrieli Buławczyk było 10:3. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło czujność przyjezdnych, co wykorzystały spartanki. Podopieczne Marka Hertela zbliżyły się na 7:11, ale błyskawicznie zrobiło się 20:8 dla gości. Warszawianki nie potrafiły skutecznie skończyć ataku. Piłki z łatwością podbijane były przez akademiczki z Ostrowca Św. i zamieniane na punkty. Trener Parkitny zmienił niemal całą wyjściową szóstkę, jednak nie wpłynęło to na jakość gry i AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pewnie wygrał drugą odsłonę meczu 25:12.

Po zmianie stron w szeregach przyjezdnych pozostały na parkiecie siatkarki, które rozpoczynały mecz w kwadracie rezerwowych. Zrezygnowane spartanki nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki z trzecimi w tabeli ostrowczankami, przegrywając na początku trzeciego seta 2:6. Stołeczne zbliżyły się na 7:10, ale gdy punkt z zagrywki zdobyła Dorota Dydak, na tablicy wyników było 17:8 dla ekipy AZS-u WSBiP KSZO. Chwila rozluźnienia w zespole trenera Parkitnego i zrobiło się 12:18, 14:19, 16:20, jednak krótka rozmowa ze szkoleniowcem mobilizująco podziałała na zespół gości, który odskoczył na 23:13. Magdalena Gryko próbowała poderwać jeszcze koleżanki do walki, jednak górą był zespół z Ostrowca Św., wygrywając po 63 minutach walki 3:0.Sparta Warszawa – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(16:25, 12:25, 18:25)

Składy zespołów:
Sparta: Gryko, Gogołek, Szafraniak, Tomczyk, Widera, Kożon, Kuczyńska (libero) oraz Barbaszewska, Sałyga i Duda
AZS KSZO: Brojek, Buławczyk, Piekarczyk, Kosiorowska, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Szafraniak, Dydak, Świerszcz, Węgiełek i Stefańska

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved