Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wystartował Puchar CEV siatkarek

Wystartował Puchar CEV siatkarek

Od wtorku do czwartku żeńskie zespoły uczestniczące w Pucharze CEV rozgrywały pierwsze mecze 1/16 finału. Największą niespodzianką tego tygodnia jest porażka zespołu Piacenzy w Łucku. Oba polskie zespoły wygrały swoje mecze i są bliższe awansu.

32 zespoły wystartowały w tym tygodniu w Pucharze CEV siatkarek, wśród nich dwóch przedstawicieli ORLEN Ligi. AZS Białystok zmierzył się we własnej hali z austriackim Post Schwechat i po słabym pierwszym secie, kolejne trzy partie rozstrzygnął na swoją korzyść. – Ta wygrana była nam bardzo potrzebna, bo przecież to pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu w tym sezonie. Ten mecz był równie ważny jak ten ligowy i odwrotnie – cieszyła się po meczu jedna z najlepszych na boisku, Sylwia Chmiel. Wygraną z Czech przywiózł również zespół BKS Aluprofu Bielsko-Biała. Podopieczne trenera Wiesława Popika po dwóch wygranych setach, w tym jednym do 9, odpuściły zupełnie rywalkom, czego konsekwencją była przegrana trzecia partia. Na szczęście w czwartej odsłonie polski zespół już należycie się skoncentrował i pokonał w Brnie Kralovo Pole 3:1.

Największa niespodzianka miała miejsce na Ukrainie. W Łucku Kontynium Wołyń pokonał 3:2 Piacenzę. Włoszki wprawdzie jeszcze mają szansę na odrobienie strat w rewanżu, ale przedstawicielom Serie A nie wypada przegrywać na Ukrainie. W pięciu setach zakończyły się również mecze w fińskim Salo, gdzie LP pokonał francuski Bezier, w Ankarze, gdzie TED Kolejliler wygrał z Asterixem Kieldrecht i w Atenach, gdzie AEK cieszył się po meczu z francuskim Calais. Z pewnością rewanże w tych parach zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Problemów z odniesieniem wygranych nie miały zespoły z Azerbejdżanu. Igdtisadchi pewnie pokonało w Baku Sliedrecht Sport, a Baki Baku wygrało 3:0 z Branikiem Maribor. Również Omiczka Omsk, wskazywana jako jeden z faworytów Pucharu CEV, odniosła trzysetowe zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Jedinstvem Brcko. Dobre nastroje po pierwszych meczach panują w Szwajcarii, bowiem swoje spotkania wygrały zarówno Sagres Neuchatel (z holenderskim Weert), jak i Volley Köniz (z chorwackim ZOK Rijeka). Drugi z chorwacki zespołów, ZOK Split 1700, został straszliwie skarcony na własnym terenie przez Stiintę Bacau, zdobywając w meczu zaledwie 34 punkty.