Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Waldemar Wspaniały: Mecze nie mogą odbywać się w takiej hali

Waldemar Wspaniały: Mecze nie mogą odbywać się w takiej hali

fot. archiwum

W szóstej kolejce spotkań  Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa zmierzy się z Delectą Bydgoszcz. Oba zespoły zgromadziły po dwa punkty. Częstochowianie w poprzednim meczu spotkali się z SMS PZPS Spała. Rywalizację tę oglądał Waldemar Wspaniały.

Jak ocenia pan to spotkanie?

Waldemar Wspaniały: Drużynie z Częstochowy należy się szacunek za to, że nawiązała walkę ze znacznie wyżej notowanym rywalem. Walczyli z przeciwnikiem, który był zdecydowanie lepszy od nich i niewiele brakowało, a doprowadziliby do czwartego seta. Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o umiejętności czy warunki fizyczne, to między tymi dwoma zespołami jest ogromna przepaść. Myślę, że w takiej sytuacji trzeba się dobrze zastanowić, czy zespół z Częstochowy powinien występować w takim składzie. Oczywiście według regulaminu i wszelkich obowiązujących tam zapisów drużyna musi grać, ale nie powinno tak to wyglądać. Szanuję chłopaków z Częstochowy za ich postawę i zaangażowanie. Przykro mi o tym mówić, jednak trzeba pamiętać, że celem Młodej Ligi jest przygotowanie tych młodych zawodników do uczestniczenia w profesjonalnych rozgrywkach. Poza tym mecze nie mogą odbywać się na takiej hali, na jakiej się odbywają. Jak tutaj wszedłem, to sobie przypomniałem, lata 60., kiedy byłem zawodnikiem i tutaj grałem. Od tego czasu minęło 50 lat, a zaplecze PlusLigi gra na takiej sali. W Częstochowie jest kilka funkcjonalnych sal, gdzie mogą być rozgrywane spotkania. Myślę, że władze i działacze Częstochowy muszą zastanowić się nad tą sytuacją.

Po meczu rozmawiałam z zawodnikami z SMS PZPS Spała, którzy powiedzieli, że ciężko grało się im z tą drużyną. Podczas spotkania były momenty, że dostosowywali grę do poziomu przeciwnika.Zadaniem zawodników jest w każdym meczu, z każdym przeciwnikiem grać na możliwie najwyższym poziomie. Po to uczęszczają do szkoły w Spale przez trzy lata, żeby podczas danego meczu pokazać swoje największe umiejętności. Jeżeli trzeba wygrać do dziesięciu, to trzeba to zrobić. Muszą walczyć od pierwszej do ostatniej piłki. Nie można dopuszczać do takiej sytuacji, jaka miała miejsce w trzecim secie, kiedy to zlekceważyli przeciwnika i niestety niewiele brakowało, aby doszło do czwartego seta.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved