Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sylwia Chmiel z AZS-u Białystok – od rezerwowej do bohaterki

Sylwia Chmiel z AZS-u Białystok – od rezerwowej do bohaterki

Białostockie siatkarki w pierwszym meczu w 1/16 finału Pucharu CEV pokonały u siebie SVS Post Schwechat w czterech setach. Bardzo dobrze wypadła 21-lenia przyjmująca Sylwia Chmiel, która spotkanie zaczęła jako rezerwowa.

Białostoczanki debiut w europejskich pucharach zaczęły od porażki w pierwszym secie do 16. Potem było już zdecydowanie lepiej, wygrały trzy kolejne partie i cały mecz 3:1.

Sylwia Chmiel, tak jak w spotkaniach ORLEN Ligi, zaczęła spotkanie wśród rezerwowych. Na boisku pojawiła się w drugim secie, zmieniając Channon Thompson. Zawodniczka z Trynidadu i Tobago co prawda czasami skutecznie atakowała, ale bardzo słabo spisywała się w przyjęciu. Jak pokazały dalsze losy meczu, zmiana była dobrym posunięciem. Gdy ważyły się losy trzeciej partii (przy stanie 1:1 w setach), Chmiel popisała się asem serwisowym, wyprowadzając AZS na prowadzanie 22:20.

Być może był to ważny moment spotkania, ale nie czuję się jakoś wyjątkowo ekstra – zaraz po meczu mówiła przyjmująca. – Fakt, trochę pomogłam zagrywką w trzecim secie. Myślę, że po prostu zagrałam swoje. Wiadomo, że jak się wychodzi z ławki rezerwowych, to trochę tremy jest. Jest trudniej, niż zaczynać w podstawowym składzie.

Zagrywka jest moją mocną stroną i pokazałam to w tym meczu – twierdzi Chmiel. – Fajnie, że stało się to w tym spotkaniu, ale nie traktowaliśmy go jakoś szczególnie. Do każdego meczu trzeba się bardzo dobrze przygotować i walczyć z pełnym zaangażowaniem o zwycięstwo. Ta wygrana była nam bardzo potrzebna, bo przecież to pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu w tym sezonie. Ten mecz był równie ważny jak ten ligowy i odwrotnie.