Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Patrycja Polak: Okres słabszych występów już za nami

Patrycja Polak: Okres słabszych występów już za nami

fot. Łukasz Krzywański

- Nasz zespół to bardzo zgrana grupa. Ważne jest też to, że mam od kogo się uczyć. Dziewczyny mają na koncie wiele lat gry na najwyższym poziomie i spore umiejętności - mówi na łamach Gazety Wrocławskiej Patrycja Polak.

Impel Wrocław dopiero w 3. kolejce ORLEN Ligi odniósł swoje premierowe zwycięstwo w tym sezonie. – Przed startem rozgrywek wszyscy mieli wysokie oczekiwania wobec naszego zespołu, więc te dwie porażki w pierwszych kolejkach przyjęte zostały jako niespodzianka na minus. Niemniej jednak wyczekiwałyśmy na ten trzeci mecz. Chciałyśmy tym spotkaniem udowodnić kibicom i ludziom będącym blisko naszej drużyny, że potrafimy dobrze grać i zwyciężać, no i oczywiście pokazać, że w zespole rzeczywiście jest ten potencjał, o którym się wiele mówiło przed początkiem sezonu. Wierzymy, że okres słabszych występów już za nami i ciężka praca na treningach, dalsze zgrywanie się szybko przyniesie efekty i z każdym następnym meczem będzie coraz lepiej – tłumaczyła przyjmująca.

21-latka przed rozpoczęciem sezonu nie mogła narzekać na brak ofert. Jak mówi sama zawodniczka, ważnym aspektem w wyborze klubu była również możliwość kontynuowania nauki. – Było kilka z Polski. Oprócz zalet związanych z rozwojem siatkarskim, ważne też dla mnie było to, że mogłam we Wrocławiu kontynuować naukę. Poza tym, kto wie, czy to nie najpiękniejsze z polskich miast… Też zaliczyłabym to jako plus – dodała.

Polak podkreśliła również, że dobrze czuje się w nowej drużynie. – W Impelu panuje bardzo dobra atmosfera. Wraz z Dorotą Medyńską jesteśmy najmłodsze w tej grupie, ale w zespole nie ma takiej różnicy wieku, która utrudniałby nam swobodną komunikację. Zapewniam, że mamy o czym rozmawiać. W klubie nie ma podziałów. Nasz zespół to bardzo zgrana grupa. Ważne jest też to, że mam od kogo się uczyć. Dziewczyny mają na koncie wiele lat gry na najwyższym poziomie i spore umiejętności.Już w sobotę wrocławianki czeka kolejny mecz ligowy – tym razem na drodze Impelu stanie AZS Białystok. Czy będzie łatwo? – Wszystkie zespoły wygrywają z Białymstokiem do zera, ale to drużyna, która na siatce wcale nie jest słaba. Jeśli dobrze zagrają w przyjęciu, to może się okazać bardzo wymagającym rywalem. Nie zmienia to faktu, że pojedziemy tam walczyć o punkty – zakończyła Patrycja Polak.

źródło: gazetawroclawska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved