Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Osmany Juantorena: Ta grupa wcale nie jest łatwa

Osmany Juantorena: Ta grupa wcale nie jest łatwa

fot. archiwum

Itas Diatec Trentino w swoim pierwszym spotkaniu w tej edycji Ligi Mistrzów ograł 3:0 zespół Crvenej Zvezdy Belgrad. - To ważne, by wygrać za trzy punkty, a przy tym rozegrać jak najmniej setów - powiedział po meczu trener Radostin Stojczew.

Mistrzowie świata wygrali bez większych problemów 3:0 i jedynie w trzeciej odsłonie pozwolili rywalom na dojście do granicy 20 „oczek”. Jednym z powodów porażki Serbów była niska średnia wieku zespołu oraz brak większego doświadczenia. Na te dwie sprawy uwagę zwrócił rozgrywający z Trydentu, Raphael. – Nie docenialiśmy tego zespołu przed meczem, a okazało się, że pomimo bardzo młodego wieku, większość siatkarzy z Belgradu dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi i mają duże perspektywy siatkarskie – przyznał rozgrywający Trento. – Najważniejsze, że zwyciężyliśmy na otwarcie rozgrywek i już koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu. Porażka z Vibo Valentią wiele nas nauczyła i potrafiliśmy wyciągnąć z niej wnioski – dodał.

Swej radości ze zwycięstwa nie ukrywał Radostin Stojczew, opiekun Itasu Diatec Trentino. Bułgar podkreślił, że trudno było znaleźć odpowiednią koncentrację na spotkanie z niżej notowanym rywalem po wygranej w silnie obsadzonym turnieju Klubowych Mistrzostw Świata. – To ważne, by wygrać za trzy punkty, a przy tym rozegrać jak najmniej setów. Dzisiaj nam się udało – rozpoczął Stojczew. – Wygraliśmy i jestem z tego szczególnie zadowolony. To naprawdę nie jest łatwe, by po Klubowych Mistrzostwach Świata znaleźć odpowiednią koncentrację w meczu z teoretycznie słabszym rywalem w rozgrywkach europejskich. Byliśmy bardzo skuteczni w pierwszych dwóch setach, a w trzeciej partii wyglądało to już nieco gorzej. Mimo wszystko nie mogę wymagać od chłopaków niczego więcej – zakończył Bułgar.

Kubański skrzydłowy Osmany Juantorena zwrócił uwagę na fakt, iż w pojedynku z Crveną Zvezdą Belgrad jego zespół był murowanym faworytem, a wszystkie spotkania w tej grupie nie będą należeć do łatwych. – Mecz z ekipą z Belgradu to spotkanie, w którym cała presja ciąży na nas. Trzeba sobie jasno powiedzieć – ta grupa wcale nie jest łatwa – rozpoczął Juantorena. – Tours VB i ZAKSA to naprawdę mocne ekipy, a Crvena Zvezda ma wielu młodych, utalentowanych i groźnych zawodników. W Lidze Mistrzów postaramy się zmazać plamę z ubiegłorocznego Final Four. Znów zaczyna się okres, w którym będziemy grać co 3 dni. Przez ostatnie cztery lata już zdążyliśmy do tego przywyknąć, więc wypracowaliśmy sobie odpowiedni rytm, a poza tym zmęczenie takim natłokiem spotkań dotyczy wszystkich ekip startujących w Champions League – odpowiedział Kubańczyk. 

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved