Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Pałacanki zagrają z beniaminkiem z Legionowa

ORLEN Liga: Pałacanki zagrają z beniaminkiem z Legionowa

fot. archiwum

Po raz trzeci zagrają przed własną publicznością siatkarki Siódemki Legionovii Legionowo. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Lalka będzie bydgoski Pałac, który w miniony poniedziałek o ligowe punkty walczył z PTPS-em Piła.

Po meczu w Pile podopieczne Rafała Gąsiora wracały do Bydgoszczy ze sporym niedosytem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PTPS-u, ale równie dobrze komplet punktów mógł trafić do zespołu znad Brdy. – Popełniłyśmy zbyt dużo błędów własnych. To pokazuje, nad czym musimy popracować na treningach – mówiła po meczu Amerykanka, Rachael Adams. – Masz prowadzenie, a nagle popełniasz ich (błędów – przyp. red.) aż tyle – to podcina skrzydła i to właśnie nam się przydarzyło – dodała na stronie internetowej klubu.

W minorowych nastrojach do domów wracały także popularne „Lalki”. Beniaminek z Mazowsza doznał bardzo dotkliwej porażki w Dolinie Popradu, gdzie został rozbity przez aktualnego wicemistrza Polski, Bank BPS Muszyniankę Fakro. Po nieco ponad 30 minutach gry Legionowianki przegrywały już w meczu 0:2, a spotkanie zakończyło się w trzech setach. – Siódemka to zespół, który nie położy się na boisku. Będzie walczył do końca – komplementowała po meczu Kinga Kasprzak. – To zespół, który zawsze walczy do ostatniej piłki, jednak w sobotę to im nie wyszło – dodała przyjmująca Banku BPS Muszynianki Fakro.

Zespół z Legionowa jak dotąd nie zdobył punktów w ORLEN Lidze. Ten stan rzeczy z pewnością będzie chciał zmienić w sobotę. Zwycięstwo, a nawet podział punktów w konfrontacji z pałacankami, z pewnością tchnąłby ducha w zespół Wojciecha Lalka, których dotąd wywalczył w lidze tylko dwa sety. Dobry wynik pozwoliłby także miejscowym uwierzyć, że są w stanie walczyć jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Polsce. O tym, że na Mazowszu łatwo nie będzie, doskonale wie młoda rozgrywająca Pałacu, Marta Biedziak. – Dziewczyny z Legionowa jeszcze nie wygrały żadnego meczu i na pewno będą chciały się zrehabilitować. Jest to zespół bardzo waleczny. Nie będzie łatwo – mówi dziewiętnastoletnia zawodniczka.Dodatkowo atutem gospodyń z pewnością będą miejscowi kibice. Mimo że Siódemce Legionovii nie widzie się w gronie najlepszych zespołów w kraju, licznie zasiadająca w Arenie Legionowo publiczność żywiołowo wspiera swoje siatkarki. Jak dotąd w spotkaniach z Atomem i PTPS-em przy Chrobrego zasiadał niemal komplet widzów. Na trybunach wierzą, że beniaminkowi ORLEN Ligi nie tylko uda się uzyskać pierwszą zdobycz punktową, ale zrewanżować za porażkę sprzed roku w Pucharze Polski. Przypomnijmy, że oba zespoły spotkały się ze sobą jeszcze w trakcie przygotowań do sezonu. W Turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa lepsze okazały się podopieczne Rafała Gąsiora, wygrywając 3:0. Początek spotkania pomiędzy Siódemką Legionovią a Pałacem Bydgoszcz w sobotę o godzinie 18:00. Strefa Siatkówki szczegółowo będzie relacjonować to wydarzenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved