Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Karmen Zaleszczyk: Gra mi się dobrze

Karmen Zaleszczyk: Gra mi się dobrze

fot. archiwum

- Nie chcę na razie siebie oceniać, ale dobrze mi się gra. Dobrą atmosferę tworzy cały zespół, jak również publiczność. Dziewczyny mocno mnie wspierają - mówi o początkach gry w Piaście Szczecin młoda rozgrywająca zespołu, Karmen Zaleszczyk.

Kiedy przed rozpoczęciem sezonu 18-latka przechodziła do Piasta Szczecin, miała dopiero zdobywać w nim ligowe doświadczenie. Kontuzja jej starszej koleżanki, Joanny Sowy, spowodowała jednak, że Karmen Zaleszczyk szybko musiała przejąć rolę pierwszej rozgrywającej. Jak odnajduje się w nowej sytuacji? – Przyszłam tu przede wszystkim po to, by nabierać doświadczenia i kiedyś może być pierwszą rozgrywającą. Z pomocą trenera i dziewczyn muszę jednak podźwignąć ciężar, jaki niespodziewanie na mnie spadł. Muszę dać radę i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Dziewczyny wspierają mnie mocno i oby tak dalej – mówi.

Jej zespół, jak na razie, przoduje w rozgrywkach II ligi kobiet i jest jednym z jej głównych faworytów. Szczecinianki najpierw bez straty seta ograły ekipę z Murowanej Gośliny, zaś w miniony weekend równie pewnie pokonały ekipę SMS-u Police, a Zaleszczyk w obu spotkaniach pokazała się z dobrej strony. – Po dwóch meczach nie chcę siebie oceniać, ale dobrze mi się gra i oby tak było dalej. Dobrą atmosferę tworzy cały zespół, dziewczyny z kwadratu, trener, maser, a dzisiaj również publiczność. Dobrze się czuję w takich warunkach, a wynik 3:0 świadczy o niezłej postawie całego zespołu – przyznaje skromnie, ale dodaje też, że przed nią i jej koleżankami jeszcze sporo pracy: – Myślę, że w moim przypadku na pewno jest jeszcze sporo do zrobienia w bloku. Pracować trzeba też nad organizacją gry, szczególnie, żeby w trudniejszych momentach nie dawać ponosić się emocjom. Na razie jesteśmy dopiero po drugim meczu i wiele jeszcze przed nami, również treningów. Cały czas dopełniamy te nasze braki i myślę, że na boisku będzie coraz lepiej.

Teraz przed zespołem Rafała Prusa spotkanie z bardziej wymagającym przeciwnikiem niż dwóch poprzednich – Jokerem Świecie. – Do tej pory grałyśmy z młodszymi zespołami i może teoretycznie było łatwiej, ale na każdy mecz przygotowujemy się tak samo i nikogo nie lekceważymy, bo chcemy wygrywać z każdym. Do Świecia jedziemy po zwycięstwo i mam nadzieję, że będzie 3:0 dla nas – kończy rozgrywająca. 

źródło: inf. własna, ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved