Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jacek Kasprzyk chce zreformować polską siatkówkę plażową

Jacek Kasprzyk chce zreformować polską siatkówkę plażową

fot. archiwum

- W siatkówce plażowej większość spraw trzeba zreformować - mówi Jacek Kasprzyk, nowo wybrany szef Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS. - Przy takim potencjale i takich młodzieżowych sukcesach jest za mało par znaczących wśród seniorów - dodaje.

Jacek Kasprzyk został nowym przewodniczącym Wydziału Siatkówki Plażowej. Szef ORLEN Ligi, który zastąpi w siatkówce plażowej Bogusława Adamskiego, oprócz dotychczasowych obowiązków związanych z siatkówką halową, zamierza dokonać wielu zmian w plażowej odmianie tej dyscypliny. – Z siatkówką mam do czynienia od 35 lat. Tak stricte przy plażówce pracowałem przy organizacji turniejów. Wiem, co to są Stare Jabłonki, ponieważ uczestniczyłem w tamtych turniejach – mówi Jacek Kasprzyk. – Dla mnie siatkówka plażowa być może różni się jako gra, ale sama organizacja i zarządzanie jest na bardzo podobnym poziomie jak na hali. Przykładowo obozy organizuje się tak samo dla sześciu czy ośmiu osób, jak i dwudziestu. Sam cykl szkolenia może nie jest taki sam, ale oprócz tego, co mamy w Łodzi [Szkoła Mistrzostwa Sportowego – przyp. red.], to zawodnicy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych czy Brazylii. Zarząd wyznaczył mi taki cel. Jeśli w przeciągu roku nie spełnię się w tej funkcji, zrezygnuję. Nie jestem przywiązany do stołka – deklaruje.

Nowy szef polskiej siatkówki plażowej deklaruje daleko idące zmiany i reformy, ale o szczegółach jeszcze nie chce mówić. – Ja dopiero w czwartek zostałem wybrany. Nie zdążyłem się jeszcze zorientować we wszystkich sprawach. Wiem, że należy zrobić reorganizację w szkoleniu. I chcę dodać, że będziemy współpracowali nie tylko z wydziałem szkolenia, ale również ludźmi, którzy na co dzień „siedzą” w siatkówce. W wydziale siatkówki plażowej mam Damiana Lisieckiego, który jest znany w tym środowisku. Do tego dochodzi Daniel Więcek, który organizuje turnieje na plaży. To są ludzie, którzy w siatkówce plażowej dość mocno działają i mam jakieś pomysły, ale zobaczymy jak to się będzie realizowało w dalszym etapie. Ważną rzeczą w przyszłym roku są mistrzostwa świata i tutaj będzie prawdziwy popis organizacji na miarę Polski i par, które tam będą grały. Liczę na to, że wszyscy wyjadą ze Starych Jabłonek zadowoleni – mówi Jacek Kasprzyk w wywiadzie dla serwisu beachvolletball.pl.

Ja wiem, jak ciężko trzeba pracować, żeby osiągnąć sukces. Osiągamy dobre wyniki wśród młodzieży, ale gorzej jest z tym w seniorach. Siatkówka plażowa ma swoją specyfikę. Tam grają ludzie, którzy mają już swoje lata i kariery halowe za sobą. To ludzie dobrze wyszkoleni technicznie i mają bardzo dobry przegląd sytuacji, a to przychodzi z wiekiem. Trzeba coś zrobić, żeby pogodzić młodzież z dorosłą siatkówką – zapowiada przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej.Cały wywiad Macieja Nowocienia w serwisie beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved