Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dawid Konarski: Pokazaliśmy, że nie można nas lekceważyć

Dawid Konarski: Pokazaliśmy, że nie można nas lekceważyć

fot. Cezary Makarewicz

- Wiedzieliśmy i trener również nam powtarzał, że jest to mecz do wygrania - mówił po meczu z Halkbankiem Ankara Dawid Konarski. - Teraz trzeba jeszcze skupić się na lidze i potem na rewanżu, żeby wrócić z Turcji ze zwycięstwem - dodał.

Przede wszystkim gratulacje za wygraną. Lepszego debiutu w europejskich pucharach chyba nie mogliście sobie wymarzyć.

Dawid Konarski:Dziękuję za gratulacje. Na pewno wygrana cieszy, tym bardziej że udało się wygrać tę końcówkę trzeciego seta, bo wiadomo, mogło być różnie. Siatkarze Ankary już od końcówki pierwszego seta zaczęli grać naprawdę dobrą siatkówkę i dobrze, że zagraliśmy na spokojnie, tak jak graliśmy wcześniej. W meczu z Warszawą graliśmy strasznie nierówno, w tym spotkaniu zagraliśmy równo, spokojnie i udało się wygrać. Ta wygrana jednak o niczym jeszcze nie świadczy, ale mamy też w razie czego zapas złotego seta. Dobrze zagraliśmy, Ankara nie wygrała seta, więc nie będą się też czuli jakoś super pewnie. Jedziemy do Turcji wygrać następny mecz.

Jak uważasz, co zadecydowało i przechyliło szalę zwycięstwa w tym spotkaniu na waszą korzyść?Ciężko jest mi powiedzieć, ale wydaje mi się, że graliśmy równo w każdym elemencie. Dobrze blokowaliśmy, przyjmowaliśmy, w ataku było lepiej niż w poprzednim meczu. Zagrywka również, gdzie w kluczowych momentach udało się mocno wstrzelić, czy też trochę ich „pogonić”, żebyśmy mogli ustawić potrójny blok i z tego trzeba się cieszyć.

Można powiedzieć, że wygraliście to spotkanie bardzo szybko, bo chyba niewielu spodziewało się, że ten pojedynek zakończy się w trzech setach.

Bardzo fajnie, że udało się wygrać w trzech partiach. Przydusiliśmy ich w pierwszym secie i potrafiliśmy tę grę utrzymać do końca. Pokazaliśmy tureckiemu zespołowi, że nie można nas lekceważyć. My też jesteśmy dobrym zespołem, mamy silną ligę. Wiedzieliśmy i trener również nam powtarzał, że jest to mecz do wygrania i czemu mamy tego nie zrobić. Teraz trzeba jeszcze skupić się na lidze i potem na rewanżu, żeby wrócić z Turcji ze zwycięstwem.

Ta porażka z Politechniką tak na was wpłynęła? W tym spotkaniu od pierwszej piłki było widać, że jesteście maksymalnie zmobilizowani, skoncentrowani i chcecie zaprezentować się jak najlepiej.

Mecz z Politechniką to może nie jakiś przypadek, bo warszawianie grali dobrze, ale my graliśmy strasznie nierówno i nie wiadomo dlaczego nerwowo. Pierwsze dwa sety przespaliśmy, a potem już niewiele zabrakło, żeby doprowadzić do tie-breaka. Porażka też się nieraz przydaje, żeby trochę ochłonąć. Od początku meczów sparingowych wszystkie spotkania mieliśmy wygrane, także ta porażka wpłynie na nas mobilizująco i nawet myślę, że pomogła nam w takim sensie, że nas rozluźniła, bo cały czas byliśmy spięci. Europejskie puchary to też nowa przygoda, bynajmniej dla mnie, w Bydgoszczy też pierwszy raz, także czemu mielibyśmy nie wygrać.

Przed wami teraz dość intensywny okres. Już w niedzielę gracie w Gdańsku, później lecicie na rewanż do Ankary, a potem ponownie mecze ligowe. To dla was nowość, taka gra systemem środa-sobota.

Myślę, że tak, ale po to ciężko trenowaliśmy w tym okresie przygotowawczym. Na razie ze zdrowiem wszystko jest w porządku. Teraz tylko trzeba to podtrzymać, robić dobrą siłownię. Faktycznie ciężki okres. Mecz w niedzielę, a w poniedziałek długa podróż, mecz w Turcji, wracamy i praktycznie znowu gramy, no i to z mistrzem Polski – kolejne ciężkie spotkanie. A potem gramy znowu w sobotę i tak to się będzie teraz działo. Mam nadzieję, że jak najdłużej, żeby pograć w tych pucharach bardzo długo.

Rozmawiała Anna Falk – delectabydgoszcz.pl

źródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved