Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bez sensacji w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń

Bez sensacji w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń mogliśmy obejrzeć sporo zaciętych pojedynków. Ze zwycięstwa cieszyć się mogły ekipy z Włoch, Turcji oraz Azerbejdżanu. Niestety nie powiodło się polskim drużynom, wszystkie trzy zespoły przegrały.

W grupie A obyło się bez sensacji, ale sporo było emocji. Dopiero po pięciosetowej walce rozstrzygnął się pojedynek między RC Cannes a Urałoczką Jekaterinburg. Tym razem górą była rosyjska ekipa. Drugie spotkanie było już znacznie mniej wyrównane. Vakifbank Ankara pewnie i zdecydowanie pokonał Volero Zurych. Starcia w grupie B również nie przyniosły zaskakujących rozstrzygnięć. Atom Trefl Sopot nie przełamał złej passy z ligowych parkietów i rozgrywki w europejskich pucharach rozpoczął od porażki. Podopieczne Jerzego Matlaka w czterech setach uległy na wyjeździe drużynie Asystel Villa Cortese. Mimo porażki trener sopocianek widzi pozytywy w grze swoich zawodniczek. – Biorąc pod uwagę problemy, jakie mamy, szczególnie na siatce, to rzeczywiście jest progres – powiedział po meczu. W drugim grupowym meczu Rabita Baku dość gładko, bez straty seta uporała się z zespołem Agel Prostejov.

Rywalizacja w grupie C zakończyła się zwycięstwem drużyn z Turcji oraz Włoch. Galatasaray Stambuł 3:1 pokonał ASPTT Mulhouse. W takim samym stosunku Yamamay Busto Arsizio zwyciężyło Dinamo Bukareszt. W grupie D zmagania w Lidze Mistrzyń rozpoczął MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół ten, podobnie jak mistrzynie Polski, tym razem musiał uznać wyższość rywalek. Podopieczne Waldemara Kawki dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając pierwszego seta. Niestety potem było już gorzej. Ostatecznie dąbrowianki w czterech setach uległy ekipie Eczacibasi Stambuł. Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem Azerrail Baku, które pokonało Dresdener S.C. Partię otwierającą tę potyczkę dość nieoczekiwanie wygrała niemiecka drużyna, ale w pozostałych odsłonach Azerki pokazały, kto rządzi na boisku. Pewnie zwyciężyły w kolejnych  setach (25:14, 25:14, 25:17), triumfując w całym meczu 3:1.

Niespodziewane rozstrzygnięcia padły w starciach grupy E. W pierwszym pojedynku włoski Robur Tiboni Turbino podejmował rumuński Tomis Constanta. Dość nieoczekiwanie górą były podopieczne Darko Zakocia, które odprawiły rywalki w czterech setach. W drugim meczu tej grupy Schweriner S.C. na własnym parkiecie mierzył się z Dinamem Kazań. Po pięciu partiach ze zwycięstwa cieszyć się mogła ekipa z Niemiec. Najbardziej zacięte spotkania rozegrano w grupie F. W obu meczach o wyniku decydował tie-brek. Pierwszą potyczką była rywalizacja Dynama Moskwa z Bankiem BPS Fakro Muszyna. Zespół prowadzony przez Bogdana Serwińskiego dzielnie walczył, ale tym razem z parkietu schodził na tarczy. Pocieszeniem może być jednak to, że „muszynianki”, doprowadzając do piątego seta, jako jedyna polska ekipa zapisały na swoim koncie chociaż jeden punkt. Również trener docenia wagę tego faktu – Dzisiaj cieszymy się z tego, co mamy, i z tego, że poziom spotkania z naszej strony był dobry. To rokuje pozytywnie na następne mecze – powiedział. Równie zacięty był pojedynek Crvenej Zvezdy Belgrad z Lokomotivem Baku. Podopieczne Petra Khilko musiały napracować się znacznie bardziej niż pozostałe azerskie ekipy, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa.