Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: AZS Nysa za silny dla miliczan

PP: AZS Nysa za silny dla miliczan

Siatkarze AZS-u Nysa pewnie pokonali ekipę KS Milicz i to oni zagrają w IV rundzie Pucharu Polski. Podopiecznym trenera Krzysztofa Janczaka we własnej hali udało się ugrać jedynie trzeciego seta. W pozostałych zdecydowanie lepsi byli goście.

W pierwszej szóstce, jaką desygnował do meczu trener Janczak, znaleźli się Waldemar Kaczmarek, Artur Nakonieczny, Michał Glinka, Jarosław Lech, Arkadiusz Olczyk, Damian Dobosz oraz libero Grzegorz Kukla. Pierwszą piłkę Kaczmarek zagrał do Lecha na lewe skrzydło, a ten mocnym atakiem zdobył pierwszy punkt dla KS Milicz. Kibice już wtedy wiedzieli, że będą świadkami zaciętego pojedynku. Cały pierwszy set nie przebiegał jednak na dyktando miliczan. Obywa zespoły grały niemal „punkt za punkt”. Goście z remisu 20:20 doprowadzili do wyniku 24:22. W tym momencie na placu gry pojawił się Piotr Janiak. Był to jego debiut w barwach klubu z Milicza, po tym, jak zmagał się z urazem ramienia. Jego pomoc na parkiecie na zdała się na wiele, bo siatkarze z Nysy wygrali seta do 23.

Druga odsłona meczu to obraz coraz lepszej gry Stali. Dość wcześnie podopieczni trenera Stancelewskiego odskoczyli miliczanom na sześć oczek i konsekwentnie grali swoje. Ostatecznie Stal wyszła na prowadzenie 2:0, po tym, jak w drugim secie rozbiła gospodarzy 25:18.

Trzecia partia to zupełnie inny obraz gry podopiecznych trenera Janczaka. Po znakomitej grze Jarosława Lecha i Piotra Janiaka gospodarze wyszli na prowadzenie 6:0. Przewaga malała, lecz goście dopiero przy stanie 22:22 doprowadzili do pierwszego remisu w tej partii. Gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 24:22, trener Janczak poprosił o przerwę na żądanie, po czym Damian Dobosz mocnym atakiem nabił zawodników gości na blok-aut. Gospodarzom udało się dzięki temu oddalić od siebie groźbę porażki.

Czwarta partia okazała się jednak ostatnią. Przez większość czasu jej trwania miliczanie znów prowadzili zażarty bój ze Stalą. Kilka punktów przewagi Nysy to dorobek, który stale się powiększał. Sił miliczanom starczyło jedynie na zdobycie 19 „oczek” w ostatnim secie. Dzięki temu to siatkarze z Nysy zagrają w kolejnej rundzie PP.

KS Milicz – Stal AZS PWSZ Nysa 1:3
(23:25, 18:25, 25:23, 19:25)

Milicz: Kaczmarek, Nakonieczny, Glinka, Lech, Olczyk, Dobosz, Kukla (libero) oraz Wajdowicz, Janiak i Paszek