Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Niespodziewane zwycięstwo TKS-u Tychy w Pucharze Polski

Niespodziewane zwycięstwo TKS-u Tychy w Pucharze Polski

Siatkarze TKS Nascon Kopex Tychy sprawili miłą niespodziankę kibicom zgromadzonym na hali przy ulicy Piłsudskiego. Tyszanie w czterech setach pokonali w IV rundzie rozgrywek Pucharu Polski Energę Pekpol Ostrołęka.

W pierwszej partii zawodnicy z Tych wyglądali na nieco stremowanych pojedynkiem z wyżej notowanym, pierwszoligowym rywalem, źle zaczęli spotkanie i pierwszego seta gładko przegrali do 17. Od początku drugiej odsłony widać było dużą determinację tyskich siatkarzy, którzy po pierwszym secie wraz z trenerami Słabym i Nyczem, mocno się mobilizowali. Widać to było na parkiecie, gdzie tyszanie walczyli o każdą piłkę, szybko wypracowali wysoką przewagę i zwyciężyli 25:20.

W trzeciej partii siatkarze TKS-u kontynuowali swoją niezłą grę, a niesieni dopingiem tyskiej publiczności grali nawet jeszcze lepiej. Znakomicie w tym spotkaniu spisywał się Damian Miler, który swoimi potężnymi atakami zdobywał masę punktów dla swojej drużyny, a przy najważniejszych piłkach jak zwykle nie zawodził Marcin Owczarski, który od dłuższego czasu znajduje się w znakomitej formie. TKS rozegrał się na dobre i zwyciężył 25:20.

W czwartym secie do pewnego momentu walka była bardzo wyrównana, ale po pewnym czasie TKS odskoczył na bezpieczną przewagę i tylko powiększał swoje prowadzenie, zwyciężając pewnie do 17.

TKS Nascon Kopex Tychy – Energa Pekpol Ostrołęka 3:1
(17:25, 25:20, 25:20, 25:17)