Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maria Perepelkina: Muszyna zagrała dobrze w obronie

Maria Perepelkina: Muszyna zagrała dobrze w obronie

Muszynianka Fakro Muszyna sezon w Lidze Mistrzyń rozpoczęła od zdobycia jednego punktu w Moskwie. Podopieczne Bogdana Serwińskiego po bardzo zaciętym pojedynku uległy Dinamo w tie-breaku. Po meczu rywalki chwaliły grę muszynianek.

Ekipa z Muszyny rozpoczęła spotkanie od mocnego wejścia. Podopiecznym Bogdana Serwińskiego udało się wygrać pierwszego, zaciętego seta. Następnie przy prowadzeniu 2:1 rywalek, pewna wygrana dała im wyrównanie w meczu. Niestety, więcej opanowania w tie-breaku wykazały Rosjanki. Wicemistrzynie Polski mimo prowadzenia 8:4 nie potrafiły dograć seta decydującego do końca i rozstrzygnąć pojedynku na swoją korzyść. – Mecz był ciężki, dlatego cieszymy się, że wygrałyśmy. Nasz przeciwnik pokazał dobrą grę w obronie i świetnie asekurował blok – chwaliła po meczu grę polskiego zespołu zawodniczka rosyjskiego Dinamo Moskwa, Maria Perepelkina.

Podobnie jak w Polsce, rozgrywki rosyjskie ruszyły niedawno. To może być powodem wahań formy w spotkaniu, które przydarzyły się obu drużynom. – Początek sezonu w żeńskich drużynach zawsze stoi pod znakiem zapytania, zespołom brakuje jeszcze pewności siebie. Myślę, że nam udało się ją zdobyć. Jestem przekonana, że mamy jeszcze spore rezerwy, ale dzisiaj pokazałyśmy charakter. Gratuluję całej drużynie, bo wszystkie zawodniczki, nie tylko te, co zagrały, przygotowały się do meczu – oceniła Swietłana Ilic, trenerka Dinama Moskwa.

źródło: inf. własna, vldinamo.ru