Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Leonel Marshall: Granie w Polsce nie należy do najprostszych

Leonel Marshall: Granie w Polsce nie należy do najprostszych

fot. archiwum

- Wiedzieliśmy, że Skra może okazać się od nas lepsza, ale my też nie wykorzystaliśmy swoich okazji  - przyznał po porażce z wicemistrzem Polski Leonel Marshall. Fenerbahce Stambuł po trzech setach przegrało z podopiecznymi Jacka Nawrockiego.

Nie mogę nie zacząć od pytania: jak dużym rozczarowaniem jest dla was ten dzisiejszy mecz? Chyba nikt z tu obecnych nie spodziewał się zaledwie trzysetowego spotkania ze Skrą.

Leonel Marshall:To bardzo smutne zacząć rozgrywki w Lidze Mistrzów bez wygranej, a w naszym przypadku – od takiej porażki. Przyjechaliśmy tutaj naprawdę skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że Skra może okazać się od nas lepsza, ale my też nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Mieliśmy ogromną szansę w trzecim secie, ale… nie udało się. Mam nadzieję, że z czasem będziemy grać lepiej. Liga Mistrzów to długi turniej i trzeba rozegrać jeszcze wiele spotkań, aby dostać się do finałów. My mamy nadzieję grać lepiej.

Czy Skra czymś was zaskoczyła? Zagrała dzisiaj całkiem dobre zawody. Spodziewaliście się takiej postawy? A może potrafiłbyś wskazać jakiegoś zawodnika albo siatkarski element, który przeważył na wyniku?

– Tak, zdecydowanie zagrali bardzo dobrze. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy dzisiaj faworytem, dzisiaj ani w całej naszej grupie. A co do zawodnika, nie potrafiłbym wymienić ani wiodącego u nas ani po drugiej stronie siatki. Wiem, że nasz zespół powinien skupić się na grze zespołowej, żebyśmy czuli, że gramy razem, bo to jedyna dobra droga. A poza tym wygrywamy jako drużyna i przegrywamy jako drużyna.Nie mogę nie zapytać o publiczność, która dzisiaj oglądała wasze poczynania. Wczoraj Ivan Miljković mówił mi, że to może okazać się ogromnym atutem gospodarzy. Chyba jest w tym dużo racji…

– O, granie w Polsce nigdy nie należy do najprostszych, ponieważ jak widać, tu kocha się siatkówkę. Każdy siatkarz powinien mieć okazję zagrać tu chociaż raz, bo to naprawdę niesamowite. Porównałbym to, co tutaj się dzieje, do fety, jaka towarzyszy na świecie piłce nożnej. Przyznam, że z tego powodu jestem szczęśliwy, że mogłem tutaj grać.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved