Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Musimy walczyć jako drużyna

Dariusz Luks: Musimy walczyć jako drużyna

fot. archiwum

Lotos Trefl i Wkręt-met AZS Częstochowa to dwa zespoły, które w trzech kolejkach obecnego sezonu PlusLigi nie wygrały jeszcze seta. Trener gdańszczan Dariusz Luks uspokaja, że czas prawdziwego sprawdzianu jego drużyny dopiero nadejdzie.

– Wiadomo, w jakim miejscu znajdujemy się my, a w jakim kluby z czołówki. Znamy swoje miejsce w szeregu. Jastrzębski, z którym przegraliśmy w ostatnim meczu, ma za cel zdobycie mistrzostwa Polski oraz zwycięstwa w europejskim i polskim pucharze – uważa szkoleniowiec żółto-czarnych.

Co prawda Lotos Trefl grał tylko i wyłącznie z kandydatami do medali: PGE Skrą Bełchatów, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskim Węglem, ale nawet sami siatkarze żółto-czarnych podkreślają, że wypadałoby wygrać chociaż jeden set.

– Oczywiście, że każdy z nas jest zły, że nie wygraliśmy jeszcze nawet seta. Oczekiwania oczekiwaniami, a życie życiem. Wychodzi na to, że obecnie jesteśmy na to za słabi – uważa Luks. – Nie możemy skupiać się na niespodziankach, ale na wygranych w meczach, które będą w naszym zasięgu. Nie mamy zawodników, którzy są w stanie przeważyć losy meczu na naszą korzyść. Dlatego musimy walczyć jako drużyna. Potrzeba oczywiście wciąż doskonalić atak, przyjęcie czy blok, ale najważniejsza jest zespołowość. Musi ona funkcjonować na równym poziomie w tych meczach, w których trzeba zdobywać punkty.* Więcej przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved