Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Daniele Bagnoli: Jestem zadowolony z gry Miljkovica i Marshalla

Daniele Bagnoli: Jestem zadowolony z gry Miljkovica i Marshalla

fot. archiwum

Siatkarzom Fenerbahce Stambuł w pojedynku z PGE Skrą Bełchatów nie udało się urwać choćby seta. - Za bardzo opieramy swoją grę na indywidualnościach - przyznał po meczu włoski szkoleniowiec mistrzów Turcji Daniele Bagnoli.

Libero pańskiego zespołu Ramazan Serkan Kiliç podkreślał po spotkaniu, że ta porażka to wynik braku zgrania. Zgodzi się pan z tym stwierdzeniem?

Daniele Bagnoli:Zdecydowanie, zwłaszcza w jego przypadku, bowiem wrócił po kontuzji i dopiero dwa tygodnie temu wznowił treningi.

Siatkówka jest grą błędów. Skra wygrała to spotkanie czy raczej Fenerbahçe je przegrało?Oczywiście, że oni wygrali. Zagrali bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza w decydujących momentach. Mam tu na myśli chociażby blok na Marshallu w końcówce trzeciego seta. Skra zaprezentowała się świetnie jako zespół, my natomiast za bardzo opieramy swoją grę na indywidualnościach. Drużyna z Bełchatowa zasłużyła na gratulacje, bo popełniła zdecydowanie mniej błędów niż my.

Z czego wynikały te błędy? Kazał pan swoim podopiecznym podejmować ryzyko?

– Nie, absolutnie. To po prostu braki w technice.

Jacek Nawrocki chętnie wprowadzał zmienników, pan natomiast nie korzystał z usług swoich rezerwowych. Dlaczego?

– Taki mamy zespół. Na ławce są jedynie młodzi zawodnicy. Należy jednak podkreślić, że w pewnych elementach zagraliśmy dobrze, co napawa nas optymizmem przed następnymi spotkaniami.

Jakie to elementy?

– Oczywiście, jestem zadowolony z gry Miljkovica i Marshalla. Czasami momenty dobrej gry mieli też środkowi.

Jeżeli chodzi o środkowych, to w drugim secie wprowadził pan na dłużej Ahmeta Toçoglu, a trzecią partię rozpoczął on w pierwszej szóstce. Jak oceni pan jego występ?

– W rozgrywkach ligowych jest to zawodnik pierwszej szóstki, bowiem w Turcji obowiązuje limit obcokrajowców i może ich być na boisku maksymalnie trzech. Dzisiaj postawiłem na Novicę Bjelicę i Kemala Kayhana, ale ze zmiany Ahmeta jestem zadowolony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved