Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksandar Atanasijević: Dla mnie Wlazły jest najlepszy na świecie

Aleksandar Atanasijević: Dla mnie Wlazły jest najlepszy na świecie

fot. archiwum

Aleksandar Atanasijević po raz kolejny zebrał dobre opinie po swoim udanym występie. - Nie koncentruję się na sobie, a na drużynie - przyznał Serb, który był jednym z najlepiej punktujących siatkarzy na boisku. Skra pewnie wygrała z Fenerbahce 3:0.

Co stało się w pierwszej części trzeciego seta? Czy była to tylko chwilowa utrata koncentracji?

Aleksandar Atanasijević: – Po pierwsze chciałem powiedzieć, że zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. W trzecim secie walka była bardzo zacięta, ale pokazaliśmy, że jesteśmy klasową drużyną, szczególnie w końcówce tej partii. Cieszymy się, że udało nam się to spotkanie wygrać, bo był to trudny mecz, a kolejne przed nami.

Czy wspiąłeś się na wyżyny swoich możliwości?


– Nie koncentruję się na sobie, a na drużynie. W każdym meczu ważna jest postawa całej drużyny, która przynosi nam zwycięstwa i mam nadzieję, że będziemy grali na takim poziomie przez cały sezon.

Co sądzisz o rywalizacji Mariusza Wlazłego z Ivanem Miljkoviciem?

– Nie jestem trenerem i nie czuję się odpowiednią osobą, aby czynić takie porównania. Dla mnie Wlazły jest teraz najlepszym graczem na świecie.

Jesteś zadowolony, że możesz grać w pierwszej szóstce?

– Tak, jest to z mojej perspektywy coś nowego, ponieważ teraz Mariusz jest przyjmującym, a ja atakującym. Dla mnie jest to dobry sezon i mam nadzieję, że będziemy mogli tak grać przez długi czas.

Mógłbyś pokusić się o porównanie tej drużyny z tą z poprzedniego sezonu?

– Na początku pokazaliśmy, że możemy grać na wysokim poziomie, jak w zeszłym roku. Wygraliśmy superpuchar, zajęliśmy trzecie miejsce w Katarze, a teraz rozpoczęliśmy od wygranej Ligę Mistrzów, co pięknie podsumowuje ten początek sezonu.

Czy jesteś zadowolony z tego trzeciego miejsca na turnieju w Katarze?

– Jesteśmy naprawdę usatysfakcjonowani, ponieważ dwa razy wygraliśmy z Zenitem 3:2, który jest najbogatszym klubem na świecie i zdobyliśmy medal.

Następny mecz gracie z ZAKSĄ, czy macie już jakąś taktykę na ten mecz?

– Oglądamy wideo dopiero przed meczem, dlatego na razie nie wiemy za dużo o taktyce na ten mecz, ale jestem pewien, że trener przygotuje nas perfekcyjnie do tego spotkania.

Co możesz powiedzieć o Pawle Woickim? Czy to duża zmiana w stosunku do Miguela Falaski?

– W mojej opinii Paweł jest bardzo dobrym rozgrywającym. Wykorzystuje teraz swoją szansę. Mamy również znakomitego drugiego rozgrywającego Vincica i razem tworzą świetny duet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved