Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Serhiy Kapelus: W Lidze Mistrzów nie można popełnić błędu

Serhiy Kapelus: W Lidze Mistrzów nie można popełnić błędu

W pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała Tours VB 3:0. - Staraliśmy się wygrać i dobrze, że nam się to udało - powiedział Strefie Siatkówki Serhiy Kapelus.

Strefa Siatkówki: To było wasze pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów. Z seta na set można było zauważyć waszą lepszą grę.

Serhiy Kapelus:Liga Mistrzów to inny turniej niż PlusLiga. Tutaj mamy z każdym przeciwnikiem tylko dwa spotkania. Dobrze, że pierwszy mecz graliśmy w Kędzierzynie-Koźlu, jak to się mówi – w swoich ścianach, ze swoimi kibicami. Staraliśmy się wygrać i dobrze, że nam się to udało.

Mówisz, że Liga Mistrzów i PlusLiga to zupełnie co innego – gdzie widzisz różnice?

Odpowiem tak, jak mówił trener w szatni: w Lidze Mistrzów nie można zrobić błędu. Należy do każdego meczu podchodzić w pełni skoncentrowanym i wygrywać każde spotkanie. Powtórzę jeszcze raz, nie ma miejsca na błędy czy chwile odprężenia. Każdy błąd może się wiązać z tym, że odpadniemy z dalszych rozgrywek. Każdy zespół chce wyjść z grupy, więc my musimy na każdym meczu być skoncentrowani na sto procent. Bardzo ciężko gra się Lidze Mistrzów.

Jakie macie cele w Lidze Mistrzów?

O cele trzeba pytać trenera. Każdy zawodnik ma swoje indywidualne cele. Myślę, że my jako zespół chcemy wygrywać jak najwięcej.

Co było waszym najmocniejszym elementem w dzisiejszym spotkaniu?

Myślę, że radziliśmy sobie z przyjęciem oraz nasz atak był bardzo skuteczny.

W meczu z francuską drużyną graliście z Michałem Ruciakiem na zmianę…

Masz rację. Ciężko grać cały czas na wysokim poziomie. Moim zdaniem Michał jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale on też czasami musi odpocząć. Mamy teraz dużo meczów, gramy co trzy dni. Wydaje mi się, że to dobrze dla całej drużyny, że grają wszyscy, bo każdy zawodnik musi być w dobrej dyspozycji. Należy równo rozdzielać siły na cały zespół.

W sobotę przed wami kolejny mecz w PlusLidze.

Mecz ze Skrą to dla nas bardzo ważne spotkanie. Ciężko jest mi tak zaraz po meczu mówić o następnych zawodach. Zawsze nastawiamy się tylko na najbliższy mecz, potem czeka nas chwila odpoczynku i zaczynamy myśleć o kolejnym rywalu.