Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PTPS Piła zagra towarzysko w Wałczu

PTPS Piła zagra towarzysko w Wałczu

fot. Bogusław Krośkiewicz

Podopieczne Mirosława Zawieracza w poniedziałkowy wieczór dopiero co rozgrywały mecz ORLEN Ligi, a już dzisiaj o godzinie 20.00 czeka je kolejne spotkanie, tym razem towarzyskie. Rywalem PTPS-u Piła będzie niemiecki SC Potsdam.

Zespół z Piły na brak gier w ostatnim czasie nie może narzekać. Podopieczne Mirosława Zawieracza co prawda przed poniedziałkowym meczem z Pałacem Bydgoszcz odpoczywały dziewięć dni, jednak teraz, po krótkiej przerwie, czeka je kolejny pojedynek. Dzisiaj po południu udadzą się do Wałcza, gdzie wieczorem zmierzą się z SC Potsdam. – Jedziemy tam na zaproszenie miejscowych władz – tłumaczy Marian Jędrzejaszek, oficer prasowy PTPS-u. – Ten mecz ma na celu propagowanie w mieście siatkówki na najwyższym poziomie – dodaje, podkreślając, iż wałecka hala pamięta zespół z Piły z czasów, gdy ten walczył w europejskich pucharach. – Rozegraliśmy tam kilka spotkań Ligi Mistrzyń. Było to w czasach, kiedy nasz obiekt nie spełniał wszystkich norm stawianych przez Europejską Federację Piłki Siatkowej – wyjaśnia Jędrzejaszek.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20.00. – Taki mecz to doskonała okazja do sprawdzenia nowych założeń taktycznych. Nie ukrywam, że na boisku pojawią się zawodniczki, które dotąd miały niewiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Liga coraz bardziej się rozkręca, dlatego ważne jest, aby wszystkie dziewczyny były w wysokiej dyspozycji, a przede wszystkim nabrały pewności siebie przed kolejnymi meczami ORLEN Ligi. W PTPS-ie mamy 12 równych zawodniczek i każda z nich w tym zespole jest mi potrzebna – mówi Mirosław Zawieracz, trener PTPS-u Piła. Nie wiadomo jeszcze ile setów rozegrają oba zespoły w Wałczu. – To ustalimy dopiero na miejscu po rozmowach z zespołem z Niemiec – tłumaczy szkoleniowiec pilanek. Nie jest tajemnicą, że po poniedziałkowym meczu z Pałacem Bydgoszcz, siatkarki z Wielkopolski nie zdążyły się jeszcze w pełni zregenerować, dlatego sztab szkoleniowy będzie chciał, aby spotkanie z SC Potsdam zakończyło się możliwie jak najszybciej. – Mamy dobrze przygotowany zespół, tak jak powiedziałem. Wszystko ustalimy przed meczem w Wałczu! – ucina spekulacje Zawieracz.

Przypomnijmy, że PTPS Piła grał z Niemkami we wrześniu w ramach przygotowań do sezonu ligowego. Wówczas lepsze okazały się pilanki, wygrywając 2:1.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved