Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maciej Kosmol: Nasza psychika trochę szwankuje

Maciej Kosmol: Nasza psychika trochę szwankuje

W spotkaniu z Impelem Wrocław siatkarki z Łodzi zdobyły swój pierwszy punkt w tym sezonie. - Cały zespół mocno pracował na to, żeby doprowadzić do tie-breaka - mówił po meczu trener Budowlanych Łódź, Maciej Kosmol.

Ma pan już wytłumaczenie na to, co stało się w pierwszym secie? Jak mogliście go przegrać?

Maciej Kosmol:Po raz kolejny to nam się zdarzyło. W meczu z Aluprofem dwukrotnie wysoko prowadziliśmy, ale nie potrafiliśmy utrzymać tej przewagi. Niestety, nasza psychika trochę szwankuje. Bo problemem nie jest brak umiejętności, tylko właśnie psychika. Prowadzimy pięcioma punktami, jest końcówka seta i nagle gdzieś tam zapominamy, że potrafimy grać w siatkówkę czy skończyć atak. Zaczynamy się bać i to jest nasza bolączka. Drugi set to pokłosie pierwszego. Nie zdążyliśmy się odbudować.

Na szczęście w trzeciej i czwartej partii drużyna w końcu zaczęła grać na zdecydowanie wyższym poziomie.

Fajnie, że dziewczyny wróciły do gry. W efekcie udało nam się zdobyć jeden punkt. Cały zespół mocno pracował na to, żeby doprowadzić do tie-breaka. Najbardziej jednak szkoda pierwszego seta, który w tym meczu był najważniejszy…

Po trzech meczach macie na swoim koncie tylko jeden punkt. To mało, ale z drugiej strony mieliście bardzo trudny początek.

Rzeczywiście, nasz dorobek punktowy jest skromny. Szkoda, bo byliśmy blisko zdobycia przynajmniej punktu w meczach z MKS-em Dąbrowa Górnicza (1:3) i z Aluprofem (0:3). Zobaczymy, teraz przed nami mecze z teoretycznie słabszymi rywalami. Za tydzień zmierzymy się z PTPS-em Piła. Chyba już naprawdę najwyższy czas na pierwsze zwycięstwo.